کد خبر : 39934

عرضه و تقاضا عامل تعیین کننده‌ای برای قیمت خودرو در بازار است و اکنون که با شیوع ویروس کرونا حجم تقاضا در بازار به صفر نزدیک شده است بازار روند کاهش قیمت خودرو را در پیش گرفته است. در این میان ریزش قیمت خودرو در برخی مدل ها 2 رقمی شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از خبرآنلاین ، در راستای کاهش شدید تقاضا در بازار قیمت‌ قیمت خودرو نسبت به هفته گذشته گاهی تا ۱۰ میلیون تومان نیز کاهش پیدا کرده اند به گونه ای که قیمت خودرو پژو ۲۰۶ صندوقدار با کاهش ۱۰ میلیون تومانی به قیمت ۱۱۵ میلیون تومان رسیده است.

این کاهش قیمت خودرو برای همه گروه‌های مختلف خودرو با درصد های کم‌تر و یا بیشتر صدق می‌کند به گونه ای که قیمت سمند ال ایکس نسبت به هفته گذشته با ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش امروز به قیمت ۹۷ میلیون تومان رسیده است. قیمت این خودرو نسبت به اوایل اسفند نزدیک به 10 میلیون تومان کاهش داشته است.

این کاهش قیمت‌ها در خودروها مونتاژی نیز دیده می شود همان طور که قیمت خودرو کیا سراتو مونتاژ طی یک هفته اخیر با کاهش ۲۵ میلیون تومانی به قیمت ۳۸۰ میلیون تومان رسیده است.

به جز خودروهای داخلی گروه سمند و پژو سایر خودروها نیز کاهش قیمت چشمگیری داشتند همان طور که قیمت خودرو رانا ال ایکس با ۵ میلیون تومان کاهش به ۹۵ میلیون تومان و قیمت خودرو ساینا با ۲ میلیون تومان کاهش به قیمت ۷۳ میلیون تومان رسیده است.

قیمت روز خودروها در جدول زیر آمده است:

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها