کد خبر : 81762

انواع هشداردهنده دستگاه ردیاب کدام است؟

انواع هشداردهنده دستگاه ردیاب کدام است؟

کسانی که انواع ردیاب خودرو را خریداری کرده‌اند، قطعا سؤالات فراوانی دارند که ممکن است آن‌ها را به چالش بکشد.

کسانی که انواع ردیاب خودرو را خریداری کرده‌اند، قطعا سؤالات فراوانی دارند که ممکن است آن‌ها را به چالش بکشد.

با وجود ردیاب خودرو چگونه متوجه باز شدن درب خودرو هنگام سرقت خواهیم شد؟

اگر سارق ردیاب را غیر‌فعال کند چه خواهد شد؟

هر یک از سؤالات به همراه دیگر موارد می‌تواند برای هر فردی به وجود آید. ردیاب یا جی پی اس ابزاری است که با هشدارهای مختلف در شرایط متفاوت صاحب خودرو یا صاحب وسیله مجهز به GPS را از مشکلات به‌وجود‌آمده مطلع می‌کند. این هشدارها از طریق سنسورهای مختلفی ایجاد می‌شوند که در ردیاب به کار رفته است. سنسور ضربه، سنسور رطوبت، سنسور دما و سنسور شارژ باتری از جمله سنسورهایی هستند که وظیفه انتقال هشدار به صاحب دستگاه را دارند.

در گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب جی پی اس وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با انواع هشداردهنده ردیاب‌ها و کاربردهای هر‌یک بیشتر آشنا کنیم.

2

انواع هشدار دهنده دستگاه ردیاب

هشدار‌دهنده ردیاب چیست و چگونه کار می‌کند؟

ردیاب یا همان GPS Tracker یکی از کاربردی‌ترین ابزارهایی است که با نصب آن در تمامی انواع خودروها یا مجهز کردن شخص یا وسیله به آن، می‌توان نظارت بیشتری بر عملکرد و وضعیت آن‌ها داشت. این ابزار نوین فقط برای ردیابی و موقعیت‌یابی طراحی نشده است، بلکه کاربردها و قابلیت‌های گوناگونی را به صاحب ردیاب ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها هشدار دادن در موقعیت‌های مختلف و اضطراری است.

این کار به‌کمک سنسورهای مختلفی انجام می‌شود که در ردیاب تعبیه شده‌اند و با حس کردن موقعیت غیرعادی، از طریق پیامک یا تماس تلفنی خطر را به صاحب جی پی اس اعلام می‌کنند. این سنسورها می‌توانند شامل سنسور موقعیت، سنسور دما، سنسور سوخت، سنسور رطوبت و... باشند. سنسورها با دریافت مغایرت اطلاعاتی که برای آن‌ها از پیش تعیین شده، هشدارهای لازم را ارسال می‌کنند تا اقدامات ضروری بلافاصله انجام شود.

3

هشداردهنده ردیاب و کاربردهای آن

ردیاب در چه صورتی هشدار می‌دهد؟

جی پی اس ماشین یا ردیاب‌ شخصی در شرایط مختلف و از راه دور می‌تواند با آلارم‌های مختلف، شما را از وضعیت خودرو و فرد مجهز به ردیاب در موقعیت‌های مختلف آگاه کند. همان طور که گفتیم، این هشدارها به کمک دریافت اطلاعات از سنسورها عمل می‌کنند و از طریق پیامک به صاحب جی پی اس ارسال می‌شوند. مهم‌ترین و رایج‌ترین مواردی که جی پی اس اعلام هشدار می‌کند، عبارتند از:

  • زمانی که سارق به خودرو ضربه‌ای وارد کند؛
  • زمانی که درب ماشین توسط سارق باز شود؛
  • در صورتی که سارق بتواند خودرو را روشن کند؛
  • زمانی که سارق، خودرو را به حرکت درآورد؛
  • زمانی که ماشین از محدوده جغرافیایی تعیین‌شده عبور کند (این ویژگی برای سالمندان و کودکان کارآمد است)؛
  • زمانی که سرعت ماشین بیش از حد تعیین‌شده باشد؛
  • در صورتی که شارژ باتری ردیاب رو به اتمام باشد (در ردیاب‌های آهنربایی)؛

این هشدارها ضامن ایمنی شما و خودرویتان است و به‌کمک آن‌ها می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق پیامک یا تماس تلفنی از هرگونه مشکل اطلاع پیدا کنید. این هشدارها تنها محدود به ردیاب خودرو نیست؛ تمامی ردیاب‌ها در شرایط مختلف و در صورت سرقت وسیله‌ای که مجهز به GPS است یا در صورت گم شدن فردی که GPS دارد، اعلام هشدار می‌کنند و وضعیت را گزارش می‌دهند.

هشداردهنده دستگاه ردیاب چند نوع است؟

همان طور که ملاحظه کردید، ردیاب‌ها در شرایط مختلف هشدار‌های لازم را اعلام می‌کنند. در ادامه به انواع هشداردهنده‌ دستگاه ردیاب به‌صورت جزئی‌تر می‌پردازیم.

هشدار نسبت به موقعیت خودرو یا شخص

یک ردیاب خوب این امکان را به شما می‌دهد تا با تعیین محدوده حرکتی، بتوانید از خروج خودرو یا فرد مجهز به ردیاب از محدوده تعیین‌شده اطلاع پیدا کنید. این کاربرد در زمان‌های زیر بسیار کارآمد است:

  • زمانی که مدیریت ناوگان برای رانندگان مسیر مشخصی برای رسیدن به مقصد تعیین کرده است تا امنیت مسافران تأمین شود. سرویس مدارس، خودروهای حمل‌و‌نقل شهری و برون‌شهری از جمله خودروهایی هستند که از این ویژگی می‌توانند برخوردار شوند.
  • زمانی که خودرو به سرقت رفته است و با خروج آن از محدوده حرکتی، صاحب خودرو بلافاصله متوجه خواهد شد؛
  • زمانی که فرد سالمند دچار اختلال حواس (مانند افراد مبتلا به آلزایمر) و یا کودکان از خانه بیرون آمده و از محدوده تعریف‌شده برای جی پی اس خارج شده‌اند.

در صورتی که هر‌یک موارد بالا اتفاق بیفتد، ردیاب به‌سرعت پیامکی به شما ارسال می‌کند که موقعیت دقیق خودرو یا شخص نشان می‌دهد.

 

انواع هشدار دهنده دستگاه ردیاب

هشدار نسبت به ضربه و شوک

اگرچه ردیاب‌ها به‌صورت کاملاً مخفی نصب می‌شوند اما در صورتی که سارقین با گشتن خودرو متوجه وجود ردیاب شوند و بتوانند آن را جدا کنند، به‌دلیل تکان خوردن ردیاب، بلافاصله سنسور عمل خواهد کرد و پیامکی مبنی بر جدا شدن ردیاب و وارد شدن ضربه به آن به شماره از‌پیش‌تعیین‌شده ارسال خواهد کرد.

هشدار نسبت به تغییر دما و رطوبت

ردیاب‌ها فقط برای جلوگیری از سرقت یا نظارت بر رفتار راننده طراحی نشده‌اند، بلکه کاربردهای متنوعی دارند. یکی از کاربردهای مهم آن‌ها اعلام تغییر دما و رطوبت در خودروهای حمل مواد غذایی تازه و گوشت است که به‌کمک سنسور دستگاه انجام می‌شود.

در ردیاب‌ها امکان تعریف حداقل و حداکثر دما و رطوبت وجود دارد و زمانی که دما و رطوبت از این مقدار فراتر رود یا کاهش یابد، هشداری اعلام خواهد شد تا از بروز مشکل پیشگیری شود. به‌کمک سنسور دما و رطوبت ردیاب می‌توان از سلامت مواد غذایی حین حمل اطمینان یافت.

هشدار مصرف سوخت خودرو

سنسور سوخت یکی از کاربردی‌ترین سنسورها برای ارزیابی و تعیین میزان سوخت وسیله نقلیه است. کنترل میزان سوخت مصرفی ماشین به‌خصوص برای شرکت‌های حمل‌و‌نقل و توزیع کالا اهمیت بسیاری دارد. با نصب جی پی اس روی خودرو و به کمک سنسور سوخت آن، می‌توان در صورت افزایش مصرف سوخت مجاز با هشدار ارسالی ردیاب از موضوع مطلع شود. این کار به کاهش هزینه‌های ناشی از مصرف بیش از حد سوخت کمک به‌سزایی می‌کند.

هشدار در زمان اتمام شارژ باتری ردیاب

در صورتی که ردیاب بدون سیم (ردیاب آهن‌ربایی) است و به‌کمک باتری کار می‌کند، باید مراقب میزان شارژ باتری باشید. البته در صورتی که فراموش کرده‌اید میزان شارژ را چک کنید، زمانی که باتری ردیاب تمام شود، ردیاب به شماره‌ای که از پیش برای آن تعریف کرده‌اید بلافاصله پیامکی ارسال می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد تا باتری را شارژ کنید.

این موضوع فقط مختص ردیاب بدون سیم نیست! ردیاب‌های سیمی نیز به باتری ماشین متصل هستند و در صورتی که باتری ماشین قطع شود، ردیاب به‌مدت 48 ساعت از شارژ باتری داخلی خود استفاده می‌کند اما با قطع باتری خودرو بلافاصله هشداری به صاحب خودرو ارسال می‌کند.

4e

نحوه عملکرد هشدار دهنده دستگاه ردیاب

نتیجه گیری

ردیاب‌ها ابزاری همه‌کاره و دقیق هستند که چه از آن‌ها برای خودرو استفاده کنید و چه سایر وسایل ارزشمند، خیالتان از بابت ایمنی و امنیت آن‌ها آسوده خواهد بود. با وجود انواع هشدا‌ردهنده دستگاه ردیاب، اطمینان خواهید داشت که تمامی تغییر وضعیت‌ها به شما اطلاع داده می‌شود و می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن برای رفع مشکل اقدام کنید.

همچنین این نکته را هم باید اضافه کنیم که مجموعه وایزر تولید‌کننده انواع ردیاب جی پی اس خودرو با کیفیت عالی است. هریک از ردیاب‌های جی پی اس f100، ردیاب f150 و همینطور ردیاب وایزر مدل B60 از دستگاه‌های تولید‌شده توسط شرکت وایزر هستند.

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت وایزر (www.wizer.ir) علاوه بر آشنایی با هر‌یک از ویژگی‌ها و کاربردهای هر‌یک از ردیاب‌های این مجموعه، می‌توانید از قیمت ردیاب خودرو نیز اطلاعات لازم را به دست آورید.

ارسال نظر
نظرات کاربران
بیشتر
دیگر رسانه ها