کد خبر : 83194

آخرین آمار تولید خودرو در سال 1402 منتشر شد

آخرین آمار تولید خودرو در سال 1402 منتشر شد

مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۲ خبر داد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، افزایش ۶ درصدی نشان می‌دهد.

به گزارش خودروتک به نقل از صدا و سیما ؛ آقای مهرداد خسروی درباره روند تولید خودرو در کشور، افزود: با عملی شدن واردات خودرو به سمت رقابتی شدن بازار خودروی کشور پیش رفته‌ایم؛ بنابراین دو عارضه مزمنی که در بازار خودروی کشور در سال‌های ۹۷ تا ۱۴۰۰ شکل گرفته بود؛ یعنی کاهش تولید خودروسازان کمتر از یک میلیون دستگاه و تولید خودرو‌های ناقص، با برنامه‌های اجرا شده، مدیریت شد، به طوری که امسال هم مانند پارسال افزایش تولید خودروی کامل را خواهیم داشت.
وی گفت: همچنین از ابتدای سال تاکنون ۱۶۶ هزار دستگاه خودروی وانت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، از ۳۲درصد افزایش برخوردار بوده است.
 

سهم بخش خصوصی در تولید خودرو به ۲۳ درصد رسید

خسروی اضافه کرد: تولید بیش از ۴۰ هزار دستگاه انواع خودروی تجاری (ون- مینی‌بوس- اتوبوس- کامیونت- کامیون و کشنده) و رشد حدود ۲درصد تولید در این حوزه، از دیگر آمار قابل ذکر است.
 
وی ادامه داد: علاوه بر این، امسال حدود ۳۰۷ هزار دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شد که در مقایسه با تولید ۱۹۴ هزار دستگاه مدت مشابه سال قبل، حدود ۵۸ درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.
 
مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صمت گفت: در این مدت سهم بخش خصوصی از تولید خودرو در کشور ۲۳ درصد بوده، در حالی که این سهم در سال ۹۸ حدود ۵ درصد بوده است.
 

افزایش ۲۸ درصدی تولید موتورسیکلت

 
خسروی درباره روند رو به رشد تولید موتورسیکلت نیز افزود: امسال نزدیک به ۶۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت در کشور تولید شد که در مقایسه با تولید ۴۶۵ هزار دستگاه مدت مشابه پارسال، حدود ۲۸ درصد افزایش تولید را نشان می‌دهد.
ارسال نظر
نظرات کاربران
دیگر رسانه ها