کد خبر : 39407

رصد بازار خودرو حاکی از آن است که ظرفیت افزایش قیمت خودرو در بازار وجود ندارد. قیمت خودرو در 10 روز اخیر روند نسبتا باثباتی را دنبال کرده است. اما هنوز قیمت خودرو آنگونه که باید و شاید کاهش نیافته است. تداوم کاهش تقاضا در کنار عرضه مناسب می تواند زمینه ریزش قیمت خودرو را فراهم کند.

به گزارش خودروتک، قیمت خودرو آماده ورود به یک دوره کاهشی است. شیوع ویروس کرونا در کشور باعث شده تا بسیاری از بازارها راکد و با ریزش متقاضی روبه رو شوند از جمله این بازارها روند معاملات خرید و فروش خودرو است که  سوت و کور شده و کمتر خریداری در آن دیده می شود. این کاهش تقاضا روند افزایش قیمت خودرو را معکوس کرد. اما هنوز قیمت خودرو وارد فاز ریزشی و محسوس نشده است.

به اعتقاد فعالان بازار بیماری کرونا باعث شده تا خریداری در بازار خودرو نباشد این در حالی است که تعداد خودرو در بازار زیاد شده و روند کاهش قیمت خودرو ادامه دارد. به نظر می رسد با استمرار این شرایط کاهش قیمت ها در بازار خودرو سرعت بیشتری پیدا کرده و آن تعداد از افرادی که خودرو را فقط برای کسب سود و سرمایه گذاری خریداری کرده بودند با ضرر روبه رو شوند.

فروشندگان خودرو می گویند بازار نیازمند آرامش است اما با توجه به اوضاع و بیماری کرونا کاهش قیمت ها در بازار رکورد جدیدی را ثبت میکند. علاوه بر این روند فاکتور کردن خودروها در شرکت های خودروساز با توجه به روزهای پایانی سال کم شده و همین امر نارضایتی مصرف کنندگان را به وجود آورده است.

البته به نظر می رسد روند کاهشی قیمت دلار در بازار خودرو تأثیر قابل توجهی خواهد گذاشت و همین امر عاملی شده تا مشتریان بازار خودرو دست از خرید بکشند و منتظر ثابت بازار و قیمت ها باشند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها