کد خبر : 43724

امسال برای صنعت خودرو کشور یک سال مهم تلقی می شود چرا که قرار است بالاخره خودروسازی کشور دارای کراس اوور بومی بشود. آن هم نه یکی بلکه دو کراس اوور که از سوی سایپا و ایران خودرو طراحی و تولید شده اند. اما هیجان اصلی اکنون آن است که کدام یک از دو شرکت زودتر کراس اوور خود را رونمایی می کنند.

به گزارش خودروتک، بازار خودروهای کراس اوور نه تنها در ایران بلکه در همه جای جهان رونق خوبی دارد و بی راه نیست که سایپا و ایران خودرو نیز تصمیم گرفتند کراس اوور خودشان را داشته باشند.

طراحی خودرو کراس اوور در سایپا و ایران خودرو یکی از بی سر و صداترین پروژه هایی بود که این دو شرکت توانستند در سکوت خبری پیش ببرند. هنوز هم اطلاعات زیادی از کراس اوورشان به بیرون درز نکرده است. مخصوصا ایران خودرو که باسکوت در برابر طرح ها و شایعات منتشر شده در فضای مجازی، هیجان کراس اوور خود را بیشتر هم کرده است. با آنکه تاقبل از این به نظر می رسید محصول نهایی کراس اوور سایپا برای رونمایی آماده تر باشد، اما شاید این ایران خودرو باشد که کراس اوور بومی را زودتر از شرکت رقیب رونمایی کند.

فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در یکی از گفتگوهای اخیر خود از رونمایی کراس اوور ایران خودرو در خرداد ماه خبر داد. 

هر چند رونمایی این خودرو قرار است در همین ماه پیش رو انجام شود اما عرضه آن به بازار برای اوایل سال 1400 برنامه ریزی شده است. نام تجاری کراس اوور ایران خودرو هنوز اعلام نشده و فعلا این خودرو با کد K125 شناخته می شود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها