کد خبر : 76981

اولین اطلاعات از مرسدس بنز C63 AMG مدل 2023

اولین اطلاعات از مرسدس بنز C63 AMG مدل 2023

نسخه جدید C کلاس که اواخر امسال رونمایی می شود دارای یک موتور V-۸ دو توربو است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ نسل جدید مرسدس AMG C63 برخی از امکانات قبل را از دست داده و دارای امکاناتی جدید است.

از جمله تغییرات این خودرو حذف تعدادی سیلندر است،  به طوری که موتور V-8 دو توربوشارژ خودروی قدیمی و چهار سیلندر هیبریدی و توربوشارژ اکنون دیگر روی این خودرو نصب نیست.

این خودرو اکنون دارای یک موتور توربوشارژر برقی 400 ولتی (یا e-turbo) است. یک موتور کوچک که مستقیماً روی شفت توربو نصب می‌شود، می‌تواند به کمپرسور شتاب دهد تا قبل از شروع جریان گاز‌های خروجی، تقویت شود.

AMG می‌گوید برای اطمینان از واکنش فوری دریچه گاز، می‌توان توربو را حتی زمانی که موتور در حالت دور آرام است، در چرخش نگه داشت.

منبع تغذیه 400 ولتی برای تحقق این امر از یک سیستم هیبریدی برای تامین نیرو استفاده می کند. خروجی موتور همچنین به لطف کوپلینگ بسته کلاچ در گیربکس اتوماتیک 9 سرعته می‌تواند به محور جلو ارسال شود و گشتاور الکتریکی را می‌توان با معکوس کردن جریان گشتاور در خط محرکه به جلو منتقل کرد.

یک بسته باتری کوچک (ظرفیت قابل استفاده 5.0 کیلووات ساعت یا کوچکتر) در بالای واحد محرک عقب قرار دارد و به توزیع وزن کمک می کند؛ این باتری می تواند 201 اسب بخار قدرت را برای حداکثر 10 ثانیه در یک زمان ارائه دهد.

 

ارسال نظر
نظرات کاربران
بیشتر
دیگر رسانه ها