کد خبر : 10479

کامیون مدرن مرسدس بنز برای سال 2025

کامیون مدرن مرسدس بنز برای سال 2025

کمتر پیش می آید که اخبار نوآوری های فنی مرسدس بنز در بخش ساخت و توسعه خودروهای تجاری به بمب خبری تبدیل شود.

به گزارش خودروتک، ولی واقعیت این است که بخش تجاری مرسدس بنز نیز همچون واحد تولیدی خودروهای سواری مدام در حال توسعه و پرداخت ایده های تازه است و در روزهای اخیر از نیز جدیدترین تکنولوژی خود را در قالب طرح مفهومی “کشنده آینده ۲۰۲۵″ پرده برداشته است.

این کشنده مفهومی در زمینه طراحی ساختاری آینده نگر و آیرودینامیک دارد که حتی شامل بخش تریلر نیز می شود.با اصلاحات آیرودینامیک انجام شده می توان انتظار کاهش مصرف سوخت در حدود ۱۰ درصد را داشت که با توجه به پیمایش سالانه فوق العاده زیاد خودروهای تجاری،فقط در قاره اروپا رقم بسیار قابل توجهی بالغ بر میلیون ها لیتر می شود.

سامانه رانندگی خودکار در شرایط اتوبانی به شکل کامل در این کشنده شبیه سازی شده و راننده در شرایط خاصی می تواند به کلی فرمان را رها کرده و به امور شخصی خود بپردازد.مجموعه از رادارها و دوربین ها در پیرامون خودرو وظیفه کنترل وضعیت و پردازش وقایع را دارند و با ارسال اطلاعات دریافتی به پردازنده سیستم امکان کنترل خودکار وسیله نقلیه را به وجود می آورند،البته می توان تصور کرد که این سامانه هنوز به مرحله تجاری سازی نرسیده است، چرا که تیم فنی مرسدس بنز عملا از آینده نگری برای ورود چنین کامیون هایی ظرف ۱۰ سال آینده خبر داده است.

خلاقیت مثال زدنی

نور پردازی زیبا و جذابی در دماغه کشنده به کار گرفته شده که بر حسب شرایط رانندگی تغییر می کند. برای مثال در هنگام رانندگی خودکار نورپردازی به رنگ آبی انجام می شود و در شرایط درگیر بودن راننده در هدایت خودرو، این رنگ به سپید تغییر می کند.سامانه رانندگی خودکار در FT 2025 قابلیت هدایت خودرو در سرعت بزرگ راهی ۸۰ کیلومتر بر ساعت را داراست، اما برای فراگیر شدن این تکنولوژی باید منتظر توسعه سیستم های ارتباطی بین خودرویی ماند، چرا که مسلما هدایت یک تریلی سنگین وزن بر روی مسیری یخ زده و کوهستانی به تجربه و مهارت خاصی نیاز دارد که نمی توان آن را در قالب فرمول های فیزیک و سامانه های کامپیوتری خلاصه کرد و در چنین شرایطی استفاده از اطلاعات ارسالی از سایر خودروهای حاضر در مسیر برای بررسی شرایط و تصمیم گیری صحیح الزامی خواهد بود.

در واقع بعید به نظر می رسد که در آینده نزدیک شاهد جایگزینی کامل چنین سامانه هایی به جای رانندگان تجاری باشیم،ب یشتر به نظر می رسد که این سامانه ها صرفا به عنوان تکنولوژی کمک راننده در شرایط رانندگی طولانی مدت در اتوبان های استاندارد کاربرد داشته باشند و در سایر مواقع مسئولیت هدایت خودرو متوجه انسان باشد. به هر حال ویژگی های فنی تنها نکات خاص و بارز FT 2025 نیسست و در زمینه رفاه و رانندگی راننده نیز نوآوری های بسیاری در ساخت این کشنده صورت پذیرفته که می توانید تصاویر شماری از آن ها در عکس های ضمیمه مطلب مشاهده فرمایید.


منبع: رگلاژ

ارسال نظر
نظرات کاربران
بیشتر
دیگر رسانه ها