کد خبر : 82289

خبر فوری/ تهران فردا و پس‌فردا تعطیل است؟/ امتحانات مدارس برگزار می‌شود؟

خبر فوری/ تهران فردا و پس‌فردا تعطیل است؟/ امتحانات مدارس برگزار می‌شود؟

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران گفت: ادارات، دانشگاه‌ها و مدارس استان تهران روز شنبه، 24 دی 1401، تعطیل است. اما درباره امتحانات مدارس و دانشگاه‌ها چه تصمیمی گرفته شده است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، تهران فردا ۲۴ دی ماه تعطیل است. این تعطیلی شامل کلیه دستگاه‌های اجرایی می‌شود. اما تصمیم‌گیری درباره تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس دارای ابهاماتی است و به نظر می‌رسد که هر دانشگاهی برای خودش تصمیم‌گیری کرده است.

تصمیم‌گیری درباره تعطیلی یکشنبه به بعدا موکول شد.

بر این اساس، کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی کشور تعطیل است مگر دستگاه‌های خدمات‌رسان.

کلیه بانک‌های استان تهران فعال هستند اما ساعت کاری آنها تغییر کرده و کاهش یافته است.

کلیه مدارس تهران هم تعطیل است و فقط امتحانات پایه دوازدهم برگزار می‌شود.

دانشگاه‌ها هر کدام اما تصمیم خاصی برای خود گرفته‌اند و امتحانات برخی حضوری است و امتحانات برخی دیگر  آنها لغو شده است.

برای اطلاع از جزئیات تعطیلی دانشگاه‌ها خبر زیر  را بخوانید:

 

ماجرای تعطیلی تهران چیست؟

هفته گذشته بود که وزیر نفت در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار تعطیلی تهران در روزهای شنبه و یکشنبه شد. درخواستی که مربوط به یک یا دو هفته نیست و کل فصل سرد سال را شامل می‌شود.

 

ظهر امروز معاون استانداری تهران به مهر خبر داد که تا چند ساعت دیگر درباره تعطیلی یا عدم تعطیلی دستگاه‌های اجرایی در روزهای شنبه و یکشنبه تصمیم‌گیری می‌شود.

حال با گذشت چند ساعت قدرت الله شفیقی اطلاع داد: تمام ادارات، نهادها و سازمان‌های اجرایی استان تهران با هدف مدیریت مصرف گاز شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ تعطیل است.

وی افزود: مدارس و دانشگاه‌ها به جز امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز تعطیل است.

این مسئول گفت: کلیه دستگاه‌ها از لحظه دریافت خبر موظف هستند وسایل گرمایشی گازسوز خود را خاموش کنند. شعب بانک‌ها در سراسر استان تهران از ساعت ۹ الی ۱۳ فعال هستند.

شفیقی افزود: مراکز ستادی بانک‌ها نیز به جز مراکزی که خدمات غیرحضوری و آنلاین را پشتیبانی می‌کنند، تعطیل است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران با بیان اینکه تعطیلی دستگاه‌های اجرایی و ادارات، صرفاً به جهت تأمین رفاه عموم مردم به ویژه استان‌های شمالی اتخاذ شده است، گفت: مراکز امدادی، عملیاتی، دستگاه‌های خدمات‌رسان و حوزه‌های بهداشتی و درمانی از اجرای این طرح مستثنی هستند و همچنان به ارائه خدمات ادامه می‌دهند.

وزیر نفت خواستار تعطیل شدن تهران

پیشنهاد تعطیلی تهران پس از آن اعلام شد که جواد اوجی وزیر نفت در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور درخواست تعطیلی شنبه و یکشنبه‌های تهران را خواستار شد.

در این نامه اعلام شده که با توجه به ورود جبهه هوای سرد به کشور و کمبود گاز و برق، بهتر است ادارات و دستگاه‌های اجرایی کشور شنبه و یکشنبه‌ها تعطیل باشد.

از طرف دیگر پیشنهاد این تعطیلی تنها محدود به یک یا دو هفته نیست و کل فصل سرد سال را در بر می‌گیرد و احتمالا در صورت موافقت دولت و استانداری،‌ دستگاه‌های اجرایی کشورچهار روز در هفته را تعطیل خواهند بود.

البته هنوز مشخص نیست که این تعطیلی به معنای تعطیلی کامل فعالیت‌های ادارات است و یا کارمندان آنها موطف به انجام دورکاری هستند.

همچنین هنوز مشخص نیست که آیا این تعطیلی بخش خصوصی را هم شامل می‌شود یا نه.

بانک‌ها از دیگر بخش‌های بسیار مهمی هستند که هنوز تکلیف تعطیلی آنها مشخص نیست.

از طرف دیگر مدارس و دانشگاه‌ها از دیگر بخش‌هایی هستند که احتمال تعطیلی آنها بسیار بالاست و به نظر می‌رسد که در روزهای آینده مجازی برگزار خواهد شد.

حالا دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها در عصر جمعه منتظر مصوبه و تصمیم استانداری تهران هستند که مشخص شود فردا و پس فردا تهران تعطیل است یا نه.

تاکنون اخبار تعطیلی مدارس و دستگاه‌های اجرایی برخی از استان‌ها اعلام شده است.

ارسال نظر
نظرات کاربران
دیگر رسانه ها