کد خبر : 71679

چند نکته ساده برای رانندگی در باران

چند نکته ساده برای رانندگی در باران

به گفته‌ی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ تنها رعایت چند نکته کافیست تا رانندگان در آب و هوای بارانی تصادف نکنند.

به گزارش خودروتک به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ علی همه خانی اظهار داشت: با توجه به ادامه بارش‌ها و نزولات آسمانی در سطح معابر پایتخت و استفاده بیشتر شهروندان از خودرو‌های شخصی رعایت چند نکته اساسی به رانندگان وسایل نقلیه توصیه می‌شود که با بکارگیری آن‌ها از میزان بروز تصادافات میتوان تا حدود زیادی کاست.

سرهنگ همه خانی گفت: نکته مهم رانندگی در آب و هوای بارانی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف برانند، سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت نمایند و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است.

وی افزود: بارش باران احتمال برخورد و تصادفات خودرو‌ها را به‌علت لغزنده بودن سطح آسفالت و معابر چندین برابر می‌کند. به همین دلیل است که رانندگی در این شرایط سعه صدر بیشتری از رانندگان را می‌طلبد و با توجه به لغزنده بودن معابر رانندگان می‌بایست فاصله طولی بیشتری را با خودروی مقابل رعایت نمایند تا امکان تصادف را به حداقل ممکن برسانند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند خودروی خود را کنترل کرده و از تصادف با خودروی جلویی اجتناب ورزند.

 

ارسال نظر
نظرات کاربران
دیگر رسانه ها