کد خبر : 82282

دنا پلاس بخریم یا پژو 207 ؟

دنا پلاس بخریم یا پژو 207 ؟

2 خودرو پژو 207 و دنا پلاس در بین معامله‌گران بازار به عنوان رقیب محسوب می‌شوند. در بسیاری از موارد شبیه به هم هستند که می‌تواند انتخاب را برای خریدار سخت کند. در این گزارش این 2 خودرو مقایسه می‌شود.

به گزارش خودروتک به نقل از تجارت‌نیوز، 2 خودرو پژو 207 و دنا پلاس در بین معامله‌گران بازار به عنوان رقیب محسوب می‌شوند. در بسیاری از موارد شبیه به هم هستند که می‌تواند انتخاب را برای خریدار سخت کند. در این گزارش این 2 خودرو مقایسه می‌شود.

دنا پلاس نیز در صف ورود به بورس قرار گرفته و در روز یکشنبه هفته آینده عرضه می‌شود در این هفته نیز خودرو پژو 207 در دو نوع دستی و اتوماتیک عرضه شد.

تا پیش از این فقط پژو 207 در بورس کالا عرضه می‌شد، حالا با آمدن دنا پلاس موضوع انتخاب یکی از این 2 خودرو برای خریداران مطرح می‌شود.

در حال حاضر پژو 207 دنده‌ای با قیمت 558 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. پژو 207 اتوماتیک نیز حدود 665 میلیون تومان قیمت دارد. قیمت خودروهای دنا اما بیشتر از پژو 207 است.

متقاضی خرید دنا پلاس دنده‌ای باید 645 میلیون تومان پرداخت کند و اتوماتیک آن را باید با قیمت 712 میلیون تومان بخرد. در مجموع میانگین قیمت پژو 207 حدود 611 میلیون تومان اما میانگین قیمت دنا پلاس 678 میلیون تومان است.

در اینجا اولین مزیت به پژو 207 می‌رسد که قیمت پایین‌تری دارد. البته این اختلاف قیمت خیلی زیاد نیست و برای انتخاب باید به موارد دیگری دقت کرد.

کدام خودرو بیشتر رشد کرده است؟

یکی از فاکتورهای مهم برای خرید و انتخاب بین خودرو، پیش‌بینی از آینده رشد آن است. در واقع خودرویی که بتواند در یک بازه مشخص مثلا یک ساله رشد بالایی ثبت کند. در بین دو خودرو پژو 207 و دنا پلاس، خودروهای دنا در یک سال اخیر رشد بیشتری داشته‌اند.

از 21 دی ماه سال گذشته تا به امروز میانگین رشد دو مدل خودرو دنا پلاس دنده‌ای و دنا پلاس اتوماتیک حدود 40 درصد است، اما پژو 207 رشد کمتری را ثبت کرده.

بر اساس قیمت‌های ثبت شده در پلتفرم‌های آنلاین، میانگین رشد دو مدل پژو 207 دنده‌ای و اتوماتیک در یک سال اخیر 33 درصد به دست آمده است.

اما در موج افزایش قیمت که در پاییز امسال شروع شد، میانگین رشد قیمت گروه دنا پلاس با گروه پژو 207 تفاوت چندانی ندارد.

بررسی میزان رشد‌ها نشان می‌دهد که در نظر رشد کف ترازو به سمت خودروهای دنا بیشتر است. اما آنقدر این فاصله معنادار نیست که بتوان به طور قطعی گفت خرید کدام خودرو سوددهی بیشتری را برای خریداران به همراه دارد.

کدام خودرو مستعد افت قیمت است؟

دیگر فاکتور برای مقایسه 2 خودرو، میزان افت آن در شرایط نزولی است. رشد قیمت خودرو از اواخر آبان ماه امسال شروع شد و حدودا تا هفته دوم دی ماه ادامه داشت. اما تقریبا از روز 12 دی ماه افت قیمت‌ها شروع شد.

بررسی خودروها در شرایط نزولی بازار نشان می‌دهد که خودروهای گروه پژو 207 بیشتر از خودروهای دنا مستعد افت هستند. از روز 12 دی ماه تا به امروز میانگین افت خودروهای پژو 207 حدود 2 درصد بوده اما خودروهای دنا افتی نداشته‌اند یا خیلی ناچیز بوده‌اند.

فنی پژو 207 بهتر است یا دنا پلاس؟

از نظر ظاهری پژو 207 بیشتر به عنوان یک خودرو اسپرت شناخته می‌شود اما دنا پلاس با طراحی خود سعی کرده چهره بینابینی لوکس و اسپرت را به خود بگیرد.

در مقایسه آپشن‌ها نیز این خودروها خیلی شبیه به هم هستند. این آپشن‌ها شامل تهویه مطبوع اتوماتیک، سیستم مالتی‌مدیا با مانیتور لمسی، دوربین دید عقب، سنسور پارک عقب، دی‌لایت، مه‌شکن جلو و عقب، شیشه‌ها و آینه‌های جانبی برقی، فرمان با نیروی کمکی برقی و کروز کنترل می‌شود.

از نظر عملکرد فنی اما دنا پلاس اتوماتیک برتری قابل توجهی به پژو 207 اتوماتیک دارد.

تحلیلگران فنی می‌گویند که دنا پلاس اتوماتیک با توجه به مواردی مثل پیشرانه قوی‌تر، گیربکس به‌روزتر، آپشن‌های بیش‌تر و کابین جادارتر، نسبت به پژو 207 اتوماتیک گزینه ارزنده‌تری برای خرید محسوب می‌شود.

اما اگر کسی خودرویی جمع‌ و جورتر برای استفاده‌های شهری می‌خواهد که در موقع نیاز خیلی سریع به پول نقد تبدیل شود، خرید پژو 207 اتوماتیک توصیه می‌شود.

 

ارسال نظر
نظرات کاربران
بیشتر
دیگر رسانه ها