کد خبر : 83131

آیین نامه واردات خودروهای دست دوم به زودی ابلاغ می‌شود

 آیین نامه واردات خودروهای دست دوم به زودی ابلاغ می‌شود

سخنگوی دولت گفت: تلاش دولت این است که به نرخ رشد اقتصادی ۸ درصد برسد. پیش‌بینی کاهش حدود ۱۵ درصدی تورم هم در مراجع بین‌المللی برای اقتصاد ایران تعیین شده است و ما هم در داخل پیش‌بینی شبیه به همین را برای سال آینده داریم.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، علی بهادری جهرمی در ابتدای نشست خبری هفتگی، اعلام کرد: پیرو دستور رئیس‌جمهور و پیگیری‌ها و جلسات معاون اول، تفاهم میان دولت و نظام بانکی حاصل شد و با تایید و ابلاغ شورای پول و اعتبار اقساط ماهانه وام نهضت ملی مسکن به حدود 5 میلیون تومان در دوسال ابتدایی بازپرداخت این وام کاهش می‌یابد.

16ساله‌ها هم گواهینامه موتورسیکلت‌ می‌گیرند

وی همچنین یادآور شد: مطابق مصوبه جدید، 16ساله‌ها هم گواهینامه موتورسیکلت‌های مندرج در جدول منتشر شده را دریافت می‌کنند. در راستای تحقق دولت الکترونیک، تمام مراحل ثبت‌نام متقاضی به‌صورت برخط انجام می‌شود. به‌منظور فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم، این ابلاغیه از یک سال دیگر اجرایی خواهد شد.

تلاش دولت رسیدن به نرخ رشد اقتصادی 8 درصد است

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره نحوه پیش‌بینی میزان تورم و قدرت خرید مردم و رشد اقتصادی در لایحه بودجه سال بعد، گفت: در نرخ رشد اقتصادی به ویژه 6 ماهه اخیر مرکز آمار ایران بالغ بر 6 تا 7 درصد در دو فصل ابتدایی بود. نرخ فصل پاییز هم پیش‌بینی می‌شود قابل قبول باشد. نرخ تشکیل سرمایه سال‌ها منفی بود اما قبل از نیمه 1401 این نرخ مثبت شد و در 6 ماهه اول سال هم نرخ 7.6 درصد را ثبت کرده است. تلاش دولت این است که به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که به نرخ رشد اقتصادی 8 درصد برسد. پیش‌بینی کاهش حدود 15 درصدی تورم هم در مراجع بین‌المللی برای اقتصاد ایران تعیین شده است و ما هم در داخل پیش‌بینی شبیه به همین را برای سال آینده داریم.

آیین‌نامه واردات خودروهای نو ظرف روزهای آتی ابلاغ خواهد شد

سخنگوی دولت تاکید کرد: با همکاری‌های اجزای مختلف دولت، آیین‌نامه واردات خودروهای نو اصلاح و ظرف روزهای آتی ابلاغ خواهد شد و بر این اساس واردات و ترخیص خودروهای نوی حمل و نقل عمومی و خودروهای برقی و هیبریدی نیز با تسهیل بیشتری انجام خواهد شد.

آیین‌نامه ثبت پلاک ملی خودروهای مناطق آزاد تصویب شد

وی ادامه داد: آیین‌نامه اجرایی بند (ث) تبصره (7) قانون بودجه سال 1402 کل کشور راجع به صدور ثبت پلاک ملی خودروهای مناطق آزاد نیز تصویب شد و خودروهایی که تا زمان ابلاغ آیین‌نامه در مناطق آزاد وارد شدند و جزو خودروهای ممنوعه نبودند، امکان واردات آن‌ها به سرزمین اصلی فراهم شد. امیدواریم با این امور به تامین نیاز بازار خودرو و رقابتی شدن بازار کمک جدی شود.

ارسال نظر
نظرات کاربران
بیشتر
دیگر رسانه ها