کد خبر : 82973

احتکار خودرو تایید شد

احتکار خودرو تایید شد

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی گفت: احتکار خودرو، بازی مونتاژکاران برای افزایش قیمت‌ها بود و آمارها صحت گفته‌های بنده در این زمینه را تایید کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایرنا، «جلال رشیدی کوچی» در خصوص اینکه برخی مونتاژکاران به امید دریافت مجوز گرانی از سوی شورای رقابت، بخشی از تولیدات خود را احتکار کرده است، افزود: این موضوع که مونتاژکاران دست به چنین اقدامی می‌زنند را پیش‌تر اعلام کردم، اما آقایان نمی‌پذیرفتند و متاسفانه حتی از آنها حمایت می‌کردند.

وی گفت: پیش‌تر عنوان کردم که خودروسازان به‌منظور افزایش قیمت‌ها و اینکه بتوانند بازار را به نفع خودشان رقم بزنند، به بهانه‌های مختلف خودرو وارد بازار نمی‌کردند یا قطره‌چکانی عرضه می‌کردند که این مساله موجب افزایش قیمت‌ها در بازار آزاد می‌شد.

رشیدی کوچی ادامه‌داد: همین بالا رفتن قیمت‌ها سبب می‌شد تا مونتاژکاران در ادامه شاکی شوند که اختلاف قیمت تولیداتشان با بازار آزاد زیاد است و هزینه- فایده‌شان همخوانی ندارد؛ لذا بازی‌ای بود که خودِ خودروسازان درآورده بودند و خوشبختانه آمار و ارقام نیز صحت گفته‌های بنده را تایید کرد.

ارسال نظر
نظرات کاربران
بیشتر
دیگر رسانه ها