کد خبر : 82109

خودروهای بالای 2500 سی سی به دست مشتریان می رسند؟

خودروهای بالای 2500 سی سی به دست مشتریان می رسند؟

معاون بهره برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی آخرین وضعیت خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی که در انبارهای سازمان اموال تملیکی قرار داشتند را اعلام کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، سعید غلامی درمورد پرونده موسوم به ثبت سفارش توضیح داد: تعداد 1040 دستگاه خودرو در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته بود که در دو مزایده فوق‌العاده عرضه شدند. همچنین یک مزایده دیگر برای این خودروها برگزار شد که طی آن 40 دستگاه خودرو عرضه شد.

وی ادامه داد: هر خودرویی که در مزایده‌های مذکور فروش نرفته باشد یا صاحبان کالا به هر دلیلی از خرید خود انصراف داده باشند و همچنین خودروهایی که دارای مغایرت‌های اسنادی بودند و مغایرت‌ها اخیرا حذف شده است در مزایده بعدی عرضه می‌شوند. تعداد این خودروها حدود 38 دستگاه است و مزایده در دی ماه برگزار خواهد شد. اگر در این مزایده همه خودروها به فروش برسند، دیگر در این پرونده خودرویی نیست که تعیین تکلیف نشده باشد.

معاون بهره برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی  در ادامه درمورد آخرین وضعیت خودروهای بالای 2500 سی سی نیز توضیح داد: با توجه به ممنوعیت فروش عمومی خودروهای بالای 2500 سی سی، این خودروها به دستگاه‌های نظامی، انتظامی و امنیتی برای استفاده‌های لجستیکی و نظامی داده می‌شود. هرکدام از دستگاه‌ها واجد این شرایط باشند تقاضای خود را به سازمان ارائه می‌کنند و سازمان خودرو را در قبال وجه در اختیار دستگاه قرار می‌دهد. اکنون بین 300 تا 400 دستگاه خودروی بالای 2500 سی سی در انبارها موجود هستند.

بر اساس این گزارش، از بیش از 12 هزار دستگاه خودرویی که در سال‌های اخیر در گمرک دپو و به صورت مرحله ای تعیین تکلیف شده بود همچنان  2249 دستگاه بلاتکلیف مانده بود که حدود 1040 دستگاه آن طی ماه‌های اخیر به مزایده گذاشته شد. در این میان همچنان خودروهایی که در انبارها بلاتکلیف مانده‌اند که برخی از آن‌ها بالای 2500 سی سی یا آمریکایی هستند.

 

ارسال نظر
نظرات کاربران
بیشتر
دیگر رسانه ها