کد خبر : 76995

زمان اعلام نتایج قرعه کشی سامانه فروش یکپارچه خودرو

زمان اعلام نتایج قرعه کشی سامانه فروش یکپارچه خودرو

در زمان حاضر مراسم قرعه‌کشی خودرو برای افراد ثبت نامی در سامانه یکپارچه فروش خودرو در حال انجام است و فردا اسامی برندگان و نتایج قرعه کشی سامانه فروش یکپارچه خودرو اعلام می شود.

نتایج قرعه کشی سامانه فروش یکپارچه خودرو به زودی اعلام می شود. نتایج قرعه کشی سامانه فروش یکپارچه خودرو در همان پروفایل کاربران در سامانه قابل مشاهده خواهد بود. نتایج قرعه کشی سامانه فروش یکپارچه خودرو توسط وزارت صمت اعلام می شود. خودروسازان در اعلام نتایج قرعه کشی سامانه فروش یکپارچه خودرو نقشی ندارند. احتمالا نتایج قرعه کشی سامانه فروش یکپارچه خودرو به وسیله پیامک هم به برندگان اعلام خواهد شد.

اعلام نتایج قرعه کشی سامانه فروش یکپارچه خودرو

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، مطابق اعلام عبدالله توکلی لاهیجانی مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز 9 خردادماه قرعه‌کشی ثبت‌نام 4میلیون نفر در سامانه یکپارچه فروش خودرو صورت می‌گیرد.

طبق گفته معاون حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، باتوجه به اینکه وزارت صمت به‌هیچ‌عنوان دخالتی در کار نخواهد داشت و تنها نقش نظارت را به‌عهده دارد، هر خودروساز ارائه‌دهنده محصولات در سامانه، اطلاعات متقاضیان محصولات خود را جمع‌آوری می‌کند، صحت‌سنجی انجام می‌شود و در نهایت قرعه‌کشی توسط خود خودروساز انجام می‌شود، در حقیقت خودروسازان همه فرآیند فروش تا قرعه‌کشی، دریافت وجه و عرضه را خود انجام خواهند داد. بخش نظارت از بخش اجرایی کاملاً جدا شده است و در نهایت دولت تنها نظاره‌گر خواهد بود که کارها به‌درستی انجام شود.

کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از روند قرعه‌کشی نشان می‌دهد در زمان حاضر مراسم قرعه‌کشی در حال انجام است و سه شنبه 10 خرداد 1401 اسامی منتخبان در سامانه فروش اعلام خواهد شد.

عرضه 167 هزار خودرو درمرحله اول فروش سامانه یکپارچه فروش

بر اساس شنیده ها در این طرح حدود 167 هزار خودرو توسط خودروسازان مختلف به فروش رسیده است.

به گزارش تسنیم، براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت از سه‌شنبه 27 اردیبهشت‌ماه، امکان ثبت‌نام متقاضیان خرید خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو فراهم شده است به‌نحوی که متقاضیان قادرند طبق  بخشنامه‌های مختلف فروش خودرو که از سوی تمام شرکت‌های خودروسازی ارائه‌ شده است نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

در نخستین دوره فروش خودرو در این سامانه، بازه‌ زمانی یک‌هفته‌ای برای ثبت‌نام متقاضیان در نظر گرفته‌ شد و تقدم یا تأخر زمان ثبت‌نام، هیچ تأثیری بر قرعه‌کشی و شانس برنده شدن نخواهد داشت و مراسم قرعه‌کشی با نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام می‌شود. عرضه خودرو بر اساس این سامانه بسیار متنوع و چندبرابر ظرفیت دوره‌های پیشین خواهد بود و خودروسازان موظف‌اند تمام محصولات خودروهای سواری خود را در این سامانه یکپارچه عرضه کنند و هیچ‌گونه استثنایی برای تخصیص خودرو به مشتریان خارج از این سامانه وجود نخواهد داشت.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها