کد خبر : 82548

زمان ثبت نام حج تمتع ۱۴۰۲ اعلام شد

زمان ثبت نام حج تمتع ۱۴۰۲ اعلام شد

اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه براساس تفاهمنامه حج ۱۴۰۲، ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از حجاج کشورمان به سرزمین وحی مشرف می‌شوند گفت: اقدامات لازم اعم از برنامه ریزی‌های اجرایی در حاتل انجام است تا همانند همیشه حجی توام با عزت، کرامت، امنیت و سلامت داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه ثبت نام از متقاضیان از تاریخ دهم اسفند ماه ۱۴۰۱ انجام می‌گیرد اظهار کرد: نام نویسی براساس اولویت تدوین شده صورت می‌گیرد و تمامی متقاضیان باید آمادگی لازم را داشته باشند.

باشگاه خبرنگاران نوشت : معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت تصریح کرد: اولویت اول جامعه هدف (مشمولین تشرف) افرادی هستند که در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹ نام‌نویسی کرده و وجوه مربوط را واریز کرده‌اند، لیکن به دلیل لغو حج در آن سال موفق به تشرف نشدند و تاکنون نیز انصراف نداده‌اند. درصورت عدم مراجعه این افراد، برای تکمیل ظرفیت خالی کاروان ها، اولویت‌های بعدی فراخوان خواهند شد.

رضایی افزود: اولویت دوم تمامی دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ ۲۹ اسفند ماه ۸۵ می‌باشند، که لازم است این افراد قبل از نام‌نویسی، با مراجعه به سامانه Reserve.haj.ir، نسبت به تکمیل اطلاعات خویش و اخذ کدرهگیری اقدام نمایند.

وی ادامه داد: اولویت سوم دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه ۱۳۸۶ می‌باشد.

رضایی با بیان اینکه نام نویسی از این اولویت‌ها صرفاً بمنظور تکمیل ظرفیت خالی در کاروان‌های اعلامی خواهد بود، گفت: لازم است این افراد نسبت به تکمیل اطلاعات خویش و اخذ کدرهگیری اقدام نمایند.

وی در خصوص اولویت‌های چهارم و پنجم توضیح داد: اولویت چهارم دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ هستند و اولویت پنجم کلیه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع ازتاریخ ۱ خرداد ماه ۱۳۸۶ به بعد و بصورت روزشمار و صرفاً تا تکمیل ظرفیت کاروان‌ها در سطح هر استان هستند.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت تاکید کرد: متقاضیان اعزام سفر حج تمتع سال ۱۴۰۲ می‌بایست دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار ۱ دی ماه ۱۴۰۲ باشند.

گفتنی است دست اندرکاران اجرایی حج تمتع ۱۴۰۲ در سازمان حج و زیارت از ماه‌ها قبل کار برنامه ریزی برای حج را شروع کرده و بعضی از امور را به صورت وبیناری پیگیری نمودند.

در حال حاضر نیز گروه نخست اعزامی برای برنامه ریزی‌های حج تمتع آتی شامل اعضای دفتر نمایندگی، اعضای گروه اجرایی و کارشناسی مسکن، گروه تخصصی بررسی هتل‌های خود پخت و آشپزخانه‌های مرکزی، نمایندگان مرکز پزشکی و دست اندرکاران حوزه سامانه مسار الکترونیکی به عربستان سفر کرده اند.

 

ارسال نظر
نظرات کاربران
دیگر رسانه ها