کد خبر : 81800

جزئیات تغییرات مهم در تیم ملی ایران

جزئیات تغییرات مهم در تیم ملی ایران

تیم ملی با میانگین سنی ۲۸.۹ در جام جهانی ۲۰۲۲ حاضر شد و پیرترین تیم حاضر دردوحه بود. این یک زنگ هشدار برای تیم ملی است.

به گزارش همشهری آنلاین، سرمربی جدید تیم ملی باید  به سرعت جوان سازی را آغاز کند. البته یک سال دیگر جام ملت ها را پیش رو داریم و به یکباره جوانگرایی کردن هم برای تیم ملی خطرناک است. اگر سرمربی تیم  ملی در گام نخست تصمیم بگیرد بازیکنان بالای ۳۰ سال را از اردوی تیم ملی کنار بگذارد مجبور به دعوت از چند بازیکن جدید به اردوی تیم ملی خواهد شد که این یک اتفاق مثبت برای تیم ملی است. بازیکن ۲۹ ساله هم جز بازیکنان باتجربه بشمار می رود و تازه برای جام جهانی بعدی ۳۳ ساله خواهد شد و تیم ملی در جام جهانی بعدی خالی از بازیکن باتجربه نخواهد شد.

نه فقط به بهانه جوانگرایی، برخی از بازیکنان باتجربه تیم ملی امتحان خود را پس داده اند و باید جای خود را در ترکیب تیم ملی به جوان ترها بدهند و در این صورت انگیزه به تیم ملی تزریق خواهد شد و قادر خواهد بود در دوحه این بار با شور و اشتیاق بیشتری بازی کند. چیزی که نه در بازی با انگلیس دیدیم و نه در بازی با آمریکا.

تیم ملی به یک دگردیسی نیاز دارد. همه روی نیمکت و هم در درون زمین. تیم ملی باید جوان تر شود و از همه مهمتر تغییر سرمربی تیم ملی است. تیم ملی برای اینکه در آینده بهتر از گذشته عمل کند نیاز به یک مربی جدید دارد. مربی ای با ایده های نو. کارلوس کی روش با توجه به شرایط سنی حاضر به ریسک و تزریق شجاعت به تیم ملی نیست. تیم ملی یک مربی خوب و جوان خارجی می خواهد. یکی مثل ساوتیگیت. یکی مثل انریکه و...

و اما بازیکنانی که شرایط سنی و عملکردشان به گونه ای است که اگر تیم ملی با آنها خداحافظی کند، بهتر است: ۱-مرتضی پورعلی گنجی ۲- شجاع خلیل زاده ۳- رامین رضاییان ۴ – احسان حاج صفی ۵ – کریم انصاری فرد ۶- وحید امیری.

اسامی بازیکنان تیم ملی و شرایط سنی آنها:

۱- علیرضا بیرانوند: ۳۰ سال

۲-سید حسین حسینی: ۳۰ سال

 

 

۳-امیر عابدزاده: ۲۹ سال

۴-پیام نیازمند: ۲۷ سال

 

 

۵-مرتضی پورعلی‌ گنجی: ۳۰ سال

۶-محمد حسین کنعانی‌زادگان: ۲۸ سال

۷-شجاع خلیل‌زاده: ۳۳ سال

۸-سید مجید حسینی: ۲۶ سال

۹-ابوالفضل جلالی: ۲۴ سال

۱۰-رامین رضاییان: ۳۲ سال

۱۱-صادق محرمی: ۲۶ سال

۱۲-احسان حاج‌صفی: ۳۲ سال

۱۳-میلاد محمدی: ۲۹ سال

۱۴-سعید عزت‌اللهی: ۲۶ سال

۱۵-احمد نوراللهی: ۲۹ سال

۱۶-روزبه چشمی: ۲۹ سال

۱۷-علی کریمی: ۲۸ سال

۱۸-سامان قدوس: ۲۹ سال

۱۹-علیرضا جهانبخش: ۲۹ سال

۲۰-مهدی ترابی: ۲۸ سال

۲۱-وحید امیری: ۳۴ سال

۲۲-علی قلی‌زاده: ۲۶ سال

۲۳-مهدی طارمی: ۳۰ سال

۲۴- سردار آزمون: ۲۷ سال

۲۵-کریم انصاری فرد: ۳۲ سال

 

ارسال نظر
نظرات کاربران
بیشتر
دیگر رسانه ها