کد خبر : 71705

فروش بخش دیگری از سهام تسلا

فروش بخش دیگری از سهام تسلا

تسلا بخشی از ارزش تریلیون دلاری خود را تا پایان سال آینده واگذار می‌کند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، شرکت خودروسازی تسلا، سال پر پیچ و خم خود را با اولین کاهش ماهانه از ماه مه در حالی به پایان رساند که فراخوان صدها هزار خودروی الکتریکی و کمبود قطعات کلیدی مشاهده می‌شود.

سقوط 7.7 درصدی سهام در ماه دسامبر برای تسلا به‌عنوان یکی از معدود شرکت‌های جهان با ارزش بیش از یک تریلیون دلار فاجعه است.

ارزش سهام ماه نوامبر تسلا پس از فروش بخشی از سهام ماسک کاهشی شد و مدیرعامل تسلا در یک نظرسنجی گفت:  10 درصد از دارایی‌های خود را به فروش می‌رساند.

سهام تسلا که در آخر سال  با قیمت 1056.78 دلار در هر سهم بسته شد تا 20 دسامبر بیش از 21 درصد کاهش یافت و برای مدت کوتاهی شرکت را به زیر مرز یک تریلیون دلار بازگرداند.

ماسک در اواخر دسامبر گفت: در حالی که سهام قوی‌ترین دوره چهار روزه خود از ماه مارس را پشت سر گذاشته، فروش وی تقریبا تمام شده است.

دن ایوز، تحلیلگر اقتصادی اظهار کردند: فروش سهام ماسک و کمبود مداوم تراشه‌ باعث شده است که برخی از سرمایه‌گذاران پس از یک سال عالی دیگر برای سهام تمایل به فروش داشته باشند.

تسلا در این هفته با فراخوان 475 هزار خودرو در ایالات‌متحده (تقریبا معادل تحویل جهانی آن در سال گذشته) به دلیل نقص ایمنی، تا حدودی قدرت خود را از دست داد.

کارکنان تسلا در آخرین ساعات سال برای تکمیل رکورد تحویل سه ماهه در تلاش بودند و تحلیلگران در مورد آینده سهام اختلاف نظر دارند و میانگین قیمت هدف 863 دلار آمریکا حدود 18 درصد کمتر از قیمت پایانی روز پایان سال 2021 است.

ست گلدشتاین، تحلیلگر شرکت مورنینگ استار گفت: تسلا دو کارخانه جدید افتتاح می‌کند که هزینه‌های راه‌اندازی و هزینه‌های عملیاتی اولیه بالاتری خواهند داشت و احتمالا بر سودآوری تاثیر می‌گذارد. با این حال، تقاضای مصرف‌کنندگان برای وسایل نقلیه همچنان قوی است بنابراین جالب است که ببینیم سرمایه‌گذاران چگونه رشد خودرو را در مقابل کاهش کوتاه‌مدت در حاشیه سود ارزیابی می‌کنند.

 

ارسال نظر
نظرات کاربران
بیشتر
دیگر رسانه ها