کد خبر : 83260

ام وی ام X55 به خط پایان رسید

ام وی ام X55 به خط پایان رسید

رییس سازمان ملی استاندارد گفت: علاوه بر شماره گذاری، تولید و پیش فروش خودروی X55 مدیران خودرو هم متوقف شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از ایلنا، مهدی اسلام پناه رییس سازمان ملی استاندارد ایران در حاشیه پانزدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره واکنش سازمان استاندارد به حادثه پیش آمده در اتوبان قم برای خودروی X۵۵ محصول مدیران خودرو گفت: سازمان استاندارد بلافاصله به این موضوع وارد شد. اکنون شماره گذاری این خودر متوقف شده همچنین تاییدیه استاندارد و تاییدیه فنی خودرو لغو شده و با احراز مشکلات برای سازمان استاندارد و رویت و بررسی خودرو توسط این سازمان، علاوه بر شماره گذاری تولید و پیش فروش این خودرو ممنوع است.

اسلام پناه در ادامه به پیوستن ایران به ILAC اشاره کرد و گفت: این دستاورد ارزش زیادی برای تولید ایرانی ها دارد و جایگاه کشور را برای صدور کالاهای مضاعف کرده است و می تواند در سال جاری اقتصاد کشور را با تغییرات شگرفی همراه کند این دستاورد هزینه و زمان صادرات را کاهش می دهد.

رییس سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: دنیا به این اطمینان رسیده که صادرات کالای تولید شده در جمهوری اسلامی از نظر فنی صلاحیت آن را دارد که به دست کم ۱۱۰ کشور دنیا تسهیل شود.

وی خاطرنشان کرد: هزینه صادرات با این دستاورد به اندازه فاصله میان ارز و ریال کاهش خواهد یافت.

 

ارسال نظر
نظرات کاربران
دیگر رسانه ها