کد خبر : 70343

کیا در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس ۲۰۲۱ مدل کیا EV۶ را معرفی می‌کند که انتظار می‌رود در سه ماهه اول ۲۰۲۲ وارد بازار ایالات‌متحده شود. قیمت نسخه محدود کیا EV۶ (چهار چرخ متحرک با باتری ۴/ ۷۷ کیلووات ساعتی تا برد ۳۰۰ مایل) ۵۸ هزار و ۵۰۰ دلار در نظر گرفته شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد، باید اعتراف کنیم که این خودرو واقعا جذاب است. در کنار خودرو، می‌توان پلت‌فرم E-GMP گروه موتور هیوندای را نیز در کیا EV۶ و همچنین در هیوندای آیونیک ۵ مشاهده کرد.

تمام مدل‌های تمام الکتریکی آینده هیوندای، کیا و جنسیس بر اساس این روش ساخته می‌شوند که باتری‌‌هایی با ظرفیت بالا را برای مسافت طولانی (تا حدود ۳۰۰ مایل)، دو موتور چهارچرخ محرک و قابلیت شارژ فوق‌العاده ارائه می‌کند.‌(در کیا EV۶ شارژ صفر-۸۰ درصد در کمتر از ۱۸ دقیقه) .

این کیا EV۶ خاص، رکورد جدیدی در گینس از نظر کوتاه‌ترین زمان شارژ در سفر در سراسر ایالات‌متحده (از شهر نیویورک تا لس‌آنجلس) - ۷ ساعت و ۱۰ دقیقه و یک ثانیه به ثبت رساند.

به گفته نماینده کیا در کانادا، این شرکت در حال حاضر حدود دو هزار سفارش برای EV۶ به‌طور خاص در کانادا دارد. ما تعداد آن را در ایالات‌متحده نمی‌دانیم، اما ممکن است به‌طور قابل توجهی بیشتر باشد، زیرا بازار ایالات‌متحده بزرگ‌تر است. فروش در کره‌جنوبی و اروپا در اوایل سال جاری آغاز شده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها