کد خبر : 69967

تویوتا سکویا قدیمی یکی از خودروهای مناسب برای آفرود است که به دلیل چندین ویژگی ایمنی فعال استاندارد، برای سال ۲۰۲۲ به روز شده است.

به گزارش  خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تویوتا سکویا قدیمی یکی از خودروهای مناسب برای آفرود است که به دلیل داشتن ردیف سوم جادار و چندین ویژگی ایمنی فعال استاندارد،  برای سال ۲۰۲۲ به روز شده است. ارتباط تنگاتنگ سکویا با توندرا باعث می‌شود تا بتوانیم چشم‌اندازی از نسل جدید سکویا بر پایه نسل جدید توندرا که اخیراً معرفی شده داشته باشیم.

سکویا علیرغم سیستم تعلیق مستقل عقب خود، دارای لرزش و صدای جیر جیر زیادی است که وقتی در سطوح ناهموار رانندگی می کنیم این صدا به داخل کابین نفوذ می‌کند. در حالی که تویوتا با یک موتور 8 سیلندر عرضه می شود توان تولید ۳۸۱ اسب بخار قدرت را دارد که با یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک و دیفرانسیل عقب یا چهار چرخ متحرک عرضه می شود.

طرفداران مدل‌های محبوب TRD این برند از آمادگی آفرود آن‌ها قدردانی می‌کنند، اما آن‌ها یکی از معدود چیز‌های قانع‌کننده در مورد سکویا ۲۰۲۲ هستند که به زودی از تغییرات نسلی بهره می‌برند.

یییی

 

یییی

 

برای سال ۲۰۲۲، تویوتا هیچ تغییر قابل توجهی در خط تولید سکویا ایجاد نکرده است. تنها رنگ جدید اضافه شده Wind Chill Pearl است که جایگزین Blizzard Pearl و Super White می‌شود. با این حال، با معرفی تویوتا توندرا کاملاً جدید، انتظار داریم سکویا نیز وارد نسل جدیدی شود، که احتمالاً برای مدل سال ۲۰۲۳ خواهد بود.

در مقایسه با اکثر رقیبان خود، سکویا یکی از بالاترین قیمت‌های اولیه را دارد. در حالی که شیک‌ترین تریم آن کمتر از ۷۰ هزار دلار است، با این میزان می توان  شورولت تاهو یا GMC یوکان را خرید. این خودرو مجهز به دستیار‌های استاندارد راننده است که بسیاری از آن‌ها هزینه بیشتری نسبت به رقبا دارند.

یییی

 

 اگرچه سکویا بر روی شاسی پیکاپ ساخته شده است، اما همچنان دارای سیستم تعلیق عقب با طراحی مدرن است. در حالی که به اندازه کافی  از سخت‌ترین دست انداز‌ها عبور می کند، لرزش‌ها و صداهای زیادی هنگام عبور از سطوح ناهموار وارد کابین می شود. فرمان سبک تویوتا در فضا‌های تنگ و هنگام حرکت در بزرگراه به راحتی قابل کنترل است، اما بازخوردی که وجود نداشت، هندلینگ آن را بیشتر کاهش داد.

یییی

 

در داخل کابین انواع پلاستیک‌های ارزان قیمت و کنترل‌های شیک دیده می شود؛ دستگیره‌های بزرگ و دکمه‌های آشکار به طور غیرقابل انکاری کاربردی هستند. با این حال، این شاسی بلند به طور قابل توجهی فاقد ویژگی‌های مدرن است  از جمله آنها می توان به فرمان گرم شونده، نمایشگر هدآپ و ماساژور صندلی‌های جلو  اشاره کرد که در اکثر رقبا موجود است.

یییی

 

افرادی که خواهان فضای داخلی بادوام و بدون گزینه‌های اضافی هستند، از سکویا قدردانی خواهند کرد. فضای سرنشینان خوب است و فضای پای راحت در هر سه ردیف وجود دارد و در ردیف سوم افراد بزرگسال به راحتی می توانند بنشینند. 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها