کد خبر : 78350

امحای فنی خودروهای لوکس قاچاق در انبار سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با حضور نمایندگان دستگاه های مسئول مبارزه با قاچاق برگزار شد.

 به گزارش خودروتک به نقل از میزان – روز گذشته امحای فنی خودروهای لوکس قاچاق در انبار سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با حضور نمایندگان دستگاه های مسئول مبارزه با قاچاق برگزار شد.

بنابر اعلام روابط عمومی اموال تملیکی در این مراسم سید عبدالمجید اجتهادی مدیرعامل سازمان امول تملیکی گفت: این اقدام به صورت امحاء فنی انجام گرفت به این معنی که قطعات این خودروها از جمله موتور های آن در اختیار دانشکده های فنی قرار می گیرد تا دانشجویان این دانشکده ها به منظور استفاده از فناوری‌های آن از این قطعات استفاده کنند.

طبق مصوبه ای که برای این گونه انهدام ها وجود دارد، انهدام باید به صورت فنی انجام گیرد و موتورهای این خودرو ها نیز جهت استفاده از فناوری های موجود در اختیار دانشکده های مهندسی و فنی کشور قرار خواهد گرفت تا دانشجویان در حوزه‌هایی همچون مهندسی معکوس از آنها استفاده کنند

بر اساس قانون چون امکان فروش کالاهای لوکس در داخل کشور وجود ندارد، باید این قبیل کالاها صادرات شود و اگر امکان صادر کردن نیز وجود نداشت، کالاهای لوکس قاچاق باید با در نظر گرفتن شرایط امحاء فنی منهدم شوند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها