کد خبر : 77991

سفری طولانی برای کشف راه جدید شارژ خودروهای برقی

سفری طولانی برای کشف راه جدید شارژ خودروهای برقی

در استرالیا فقط ۲۴ درصد از انرژی کشور از انرژی های تجدید پذیر تامین می شود، در حالی که اکثریت قریب به اتفاق از سوخت های فسیلی مانند نفت، زغال سنگ و گاز نشات می گیرد. اما با شروع انقلاب خودروهای سبز، یک مخترع استرالیایی به دنبال راه حل شارژ مجدد - و قابل حمل – با استفاده از انرژی خورشیدی است.

به گزارش خودروتک به نقل از اقتصادآنلاین ؛ پل داستور، پروفسور فیزیک در دانشگاه نیوکاسل نیو ساوت ولز، می‌گوید: «ما یک وسیله نقلیه را به دورافتاده‌ترین نقاط استرالیا می‌بریم و آن را با فناوری سبک وزنی شارژ می‌کنیم که می‌تواند از نور خورشید برق تولید کند. به نظر من این یک بستر آزمایشی ایده‌آل است تا به ما اطلاعاتی درباره نحوه استفاده و تامین انرژی در سایر مکان‌های دوردست - برای مثال در فضا - به ما بدهد.

داستور برای آزمایش نظریه خود از ۱۸ پنل خورشیدی با طراحی ویژه برای تامین انرژی یک سفر ۱۵ هزار کیلومتری در اطراف استرالیا با خودروی الکتریکی تسلا استفاده خواهد کرد. پنل‌های تولید شده راه حلی سبک برای سلول‌های خورشیدی معمولی ارائه می‌دهند که به سیستم انرژی اجازه می‌دهد در پشت خودرو ذخیره شود و جالب است بدانیم که تنها با ۷ یورو هزینه در هر متر مربع آنها جایگزین ارزان تری برای سیستم‌های شارژ فعلی هستند.

داستور می‌گوید: «تا جایی که به تسلا مربوط می‌شود، این فناوری مانند اتصال به هر دوشاخه است که معمولاً به آن وصل می‌شود. در این صورت مشخص نمی‌شود که انرژی از سلول‌های خورشیدی می‌آید.

این تیم در سفر ۸۴ روزه خود از ۷۰ مدرسه بازدید خواهد کرد و نمایی از آینده به دانش آموزان ارائه می‌دهد.

 

وقتی از داستور در مورد ایلان ماسک بنیانگذار تسلا پرسیده شد، داستور همچنان خوشبین است که از این پروژه حمایت خواهد کرد.

پروفسور می افزاید: "اگر ماسک از این فناوری مطلع شود، بسیار خرسند خواهد شد."

این نشان می‌دهد که چگونه فناوری نوآورانه ما با پیشرفت‌های تسلا ترکیب می‌شود تا راه‌حل‌های جدیدی برای سیاره زمین ارائه دهد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها