کد خبر : 77760

برنامه های مزدا برای رسیدن به کربن صفر

برنامه های مزدا برای رسیدن به کربن صفر

مزدا قرار است حداکثر تا اواسط دهه آینده به تولید خودروهای بدون کربن در سراسر جهان دست یابد.

به گزارش خودروتک به نقل از مجموعه فعلی خودروهای الکتریکی مزدا نسبتا کوچک است و تنها مدل MX-۳۰ را دارد که در مقیاس جهانی عرضه می‌شود و اولین خودروی الکتریکی تولیدی این برند به حساب می‌آید. این خودروساز علاوه بر MX-۳۰، یک کراس‌اوور بدون آلایندگی برای بازار چین را در نظر دارد.

خودروساز ژاپنی همچنین سه محصول الکتریکی دیگر و پنج خودروی هیبریدی پلاگین را تا سال ۲۰۲۵ رونمایی خواهد کرد. مهم‌تر از همه اینها اما طرح اعلامی توسط مزداست که طبق آن بناست تا سال ۲۰۵۰ کربن در کل زنجیره تامین مزدا خنثی شود.

این شرکت برای تحقق استراتژی خود، روی سه حوزه کلیدی حفظ انرژی، تغییر به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر و معرفی سوخت‌های کربن خنثی برای حمل‌ونقل داخلی متمرکز است. مزدا با شورای همکاری صنعت خودرو، دانشگاه و دولت هیروشیما برای ترویج و اجرای استفاده از سوخت‌های کربن خنثی برای وظایف حمل‌ونقل داخلی خود شریک خواهد شد.

همچنین، این شرکت از تجربیات خود در کارخانه‌های ژاپن به عنوان مبنایی برای اجرای رویکرد بهینه برای کارخانه‌های تولید در سراسر جهان استفاده خواهد کرد. در آوریل امسال، مزدا تولید اولین خودروی مدرن و دیفرانسیل عقب خود، یعنی CX-۶۰ را آغاز کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها