کد خبر : 77749

تیونینگ تویوتا لندکروز در ایران بسیار رایج است اما کمتر تیونینگ پرادو را مشاهده می کنیم. حتی کسانی که علاقمند به سفر کویر و آفرود هم هستند قطعا تویوتا پرادو تیونینگ شده را بسیار کم دیده اند.

به گزارش خودروتک، تویوتا پرادو با اسم کامل تویوتا لندکروزر پرادو که در اروپا بیشتر این خودرو را به عنوان تویوتا لندکروز می شناسند در ایران هوادار کمتری برای سفرهای آفرود و بیراهه نوردی دارد. هر چند خودرویی کاملا با قابلیت برای این منظور است. به همین دلیل تیونینگ پرادو هم در مقایسه با تیونینگ تویوتا لندکروز کمتر است.

چرا تیونینگ تویوتا پرادو کمتر طرفدار دارد؟

وقتی پای صحبت آفرودرها می نشینیم و دلیل کم بودن تیونینیگ تویوتا پرادو را به نسبت تیونینگ تویوتا لندکروز از آنها جویا می شویم اغلب این مساله را مطرح می کنند که تویوتا پرادو به دلیل فاصله محور عرضی کم نسبت به ارتفاع خودرو ، ماشین آفرود مناسبی برای کویر و رمل نوردی نیست. در ایران هم تمرکز آفرودرها بر کویرنوردی و رمل نوردی بیشتر از جنگل نوردی است. به همین دلیل تویوتا پرادو در ایران اینگونه جا افتاده که اگر راننده آفرودر ماهری نباشد خطر چپ کردن با آن در شیب های عرضی رمل ها بیشتر از دیگر خودروهای آفرودی است.

زمانی که از آنها در خصوص تیونینگ پرادو و ایجاد تغییرات در زیربندی خودرو برای سازگاری بیشتر با رمل نوردی سوال می کنیم می گویند که واردات و خرید کیت افزایش فاصله عرضی و تغییر سیستم تعلیق برای این منظور در تویوتا پرادو به دلیل قیمت ارز بسیار گران تمام می شود و به همین دلیل اغلب آفرودی ها به سراغ خودروهایی می روند که نیاز به ایجاد تغییرات فنی اساسی برای کویرنوردی نداشته باشند و تمرکز روی نصب تجهیزات ظاهری و ابزارآلات دیگر مورد نیاز آفرود باشد.

در ادامه 7 تیونینگ تویوتا پرادو را مشاهده می کنید که در اغلب آنها عریض تر کردن چراغ ها کاملا مشهود است:

تیونینگ تویوتا پرادو لندکروز

تیونینگ تویوتا پرادو لندکروز

تیونینگ تویوتا پرادو لندکروز

تیونینگ تویوتا پرادو لندکروز

تیونینگ تویوتا پرادو لندکروز

تیونینگ تویوتا پرادو لندکروز

تیونینگ تویوتا پرادو لندکروز

 

 

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها