کد خبر : 77525

تولید پراید در ایران متوقف شد اما خاطره پراید با 27 سال تولید در کشورمان از ذهن مردم به این سادگی ها پاک نخواهد شد. نیو پراید خودرویی است که البته در ایران عرضه نشد.

به گزارش خودروتک، کیا موتورز به طور رسمی نسلی از پراید را که در ایران تولید شد در سال 2000 میلادی از خط تولید خودش خارج کرد. با این حال این شرکت که بخشی از شهرتش در خارج از کره جنوبی را در آن سال ها مدیون تولید خودرو ارزان پراید و صادرات آن به بسیاری از کشورهای در حال توسعه بود، نمی خواست نام تجاری پراید را از دست بدهد. به همین دلیل خودرویی را روانه بازار کرد که نیو پراید یا پراید جدید نام گرفت. هر چند در برچسب آن فقط همان کلمه پراید درج می شد.

خودرو نیوپراید واقعای بود؟

پراید جدید یا همان نیوپراید، در حقیقت هیچوقت وجود خارجی نداشت، بلکه کیا ریو بود که در برخی بازارها به نام پراید و در تداوم این خودرو به فروش رسید. در برخی کشورها که پراید توانسته بود بازار خوبی داشته باشد در اویل هزاره سوم میلادی کیا ریو با نام پراید هم عرضه شد تا نگرانی از پس زدن بازار برطرف شود.

برخی از نمونه های کیا ریو قدیمی هنوز هم در کشورهای مختلف در حال تردد هستند. در تصویر زیر عکسی از خودرو پراید را در کشور جمهوری آذربایجان مشاهده می کنید. پرایدی که هرگز به ایران نیامد.

کیا ریو یا همان پراید جدید نیو پراید

نسل قدیم کیا ریو که با نام نیوپراید هم عرضه شد:

کیا ریو یا همان پراید جدید نیو پراید

ارسال نظر

دیگر رسانه ها