کد خبر : 76863

چالش افزایش قیمت بنزین در آمریکا و کاهش مسافرت های تابستانی

چالش افزایش قیمت بنزین در آمریکا و کاهش مسافرت های تابستانی

به قدری قیمت بنزین در آمریکا افزایش یافته که می تواند به تقاضای طبیعی برای مسافرت های تابستانی لطمه سنگین وارد کند.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز،‌ قیمت متوسط یک گالن (3.785 لیتر) بنزین در آمریکا به 4.59 دلار رسیده [تقریباً هر لیتر 1 دلار و 20 سنت و با محاسبه تقریبیِ هر دلار 30 هزار تومان حدوداً لیتری 35 هزار تومان] که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 51 درصد افزایش قیمت داشته است. از طرفی تقاضا برای مصرف بنزین در یک ماه گذشته به پایین ترین اندازه خود از سال 2013 رسیده است [البته به استثنای سال 2020 که کرونا جهان گیر شد].

افزایش قیمت بنزین و کاهش سرعت تقاضا ممکن است وضعیت را به سمتی ببرد که خیلی شباهت به زمان قبل از شیوع کرونا پیش آمده بود.

تقاضا برای مصرف بنزین در یک ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افت کرده است.

در ایالات متحده،‌ قیمت بنزین در هر ایالت متفاوت است و در کالیفرنیا پیش بینی شده است که در زمان مسافرت های تابستانی به گالنی 6 دلار (حدود لیتری 45 هزار تومان) برسد.

جی پی مورگان هفته گذشته هم پیش بینی کرده بود که در تابستان قیمت بنزین از گالنی 6 دلار می گذرد. ناتاشا کانوا Natasha Kaneva از تحلیل گران جی پی مورگان می گوید: «تا ماه اوت قیمت خرده فروشی بنزین 37 درصد افزایش می یابد و متوسط ملی قیمت نفت 6.2 دلار به ازای هر گالن خواهد رسید.»

[شاید افزایش قیمت بنزین روی گسترش خودروهای برقی هم مؤثر واقع شود و شاید به همین دلیل دولت آمریکا تلاش مشهودی برای کاهش قیمت بنزین به خرج نمی دهد.]

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها