کد خبر : 75904

شرکت آمریکایی لایونت(Livent)، تولیدکننده لیتیوم در فیلادلفیا، سود سه‌ماهه‌ای بهتر از حد انتظار را منتشر کرد و پیش‌بینی درآمد خود در سال ۲۰۲۲ را تقویت کرد زیرا از تقاضای بالاتر برای لیتیوم مورد استفاده در باتری‌های خودروهای الکتریکی بهره می‌برد و باعث افزایش ۱۴ درصدی سهام آن شد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، قیمت لیتیوم به بالاترین حد خود رسیده است زیرا تقاضا برای فلز باتری خودروهای الکتریکی در بحبوحه تلاش‌های جهانی برای کربن‌زدایی خودروها برای مقابله با تغییرات آب‌وهوایی افزایش یافته است. این شرکت مستقر در فیلادلفیا اکنون انتظار دارد درآمد سالانه 755 تا 835 میلیون دلار از پیش‌بینی قبلی خود از 540 تا 600 میلیون دلار باشد.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، در اوایل این ماه  گفت: لیتیوم یک عامل محدود کننده در رشد خودروهای برقی است و او شرکت‌ها را تشویق کرد تا برای مهار قیمت‌های بالاتر وارد بخش لیتیوم شوند.

لایونت سود خالص 53.2 میلیون دلار یا 28 سنت به ازای هر سهم در سه ماهه اول را ثبت کرد که در مقایسه با زیان 800 هزار دلاری یا یک سنت به ازای هر سهم در سال گذشته است.

پژو 208 برقی

براساس گزارش رویترز، پل گریوز، مدیرعامل لایونت در بیانیه‌ای گفت که این شرکت، شاهد قیمت‌های واقعی بالاتر در کل سبد محصولات خود بوده است. درآمد 56 درصد افزایش یافت و به 143.5 میلیون دلار رسید، تحلیلگران به طور متوسط انتظار درآمد 140.15 میلیون دلاری را داشتند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها