کد خبر : 75740

ارزانترین خودروهای جهان در سال 2022 کدامند؟ برای پاسخ به این سوال دو مسیر متفاوت پیش رو قرار دارد. یکی ارزانترین خودروهای جهان در تمام سطوح و یکی ارزانترین خودرو جهان از نظر داشتن استانداردهای جهانی خودروسازی.

به گزارش خودروتک، هدف ما در این گزارش ارزانترین خودروهای جهان در تمام سطوح است. اما پیش از آن به شورولت اسپارک به عنوان ارزانترین خودرو جهان که در تمام بازارهای سختگیر استاندارد هم قابلیت عرضه و فروش را دارد اشاره می کنیم.  مدل پایه و کم آپشن شورولت اسپارک 2022 حدود 14 هزار و 500 دلار قیمت دارد.

اما برای پیدا کردن ارزانترین خودرو جهان در تمام سطوح باید به سراغ بازارهایی همچون هند، فیلیپین و اندونزی برویم. این کشورها استانداردهای سختگیرانه ای برای ایمنی و آلایندگی خودرو ندارند و خودروهای بسیار ارزانی در آنها پیدا می شود. ما در این گزارش بازار خودرو هند را جستجو کردیم.

باجاج کیوت

شرکت باجاج در ایران با موتورسیکلت هایش شناخته می شود اما چند سالی است که وارد خودروسازی هم شده است. البته خودرو باجاج کیوت با ارفاق یک خودرو حساب می شود. موتور استفاده شده در آن یک انجین موتورسیکلت است که 216 سی سی حجم دارد. این موتور می تواند 1.5 اسب بخار قدرت و 16 نیوتن متر گشتاور تولید کند. یک خودرو کاملا شهری یا حتی داخل شهرکی که برای مسیرهای کوتاه و محلی مناسب به نظر می رسد. قیمت باجاج کیوت 3 هزار و 240 دلار است.

ارزان ترین خودروهای جهان در سال 2022 باجاج کیوت

هیوندای ایون

هیوندای ایون خودرو بعدی این فهرست است. خودرویی که ما آن را با نام هیوندای i10 می شناسیم. این خودرو در بازار هند با موتور 814 سی سی عرضه می شود. موتوری که می تواند 65 اسب بخار قدرت و 75 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این خودرو حدودا 4 هزار و 800 دلار قیمت دارد.

ارزان ترین خودروهای جهان در سال 2022 هیوندای i10

داتسون ردی گو

داتسون در بسیاری از نقاط جهان خودرویی منقرض شده است اما در هند کماکان به حیات خود ادامه می دهد. داتسون ردی گو در ردیف خودروهای ارزان قیمت جهان قرار دارد و در هند با موتور 800 سی سی و 1000 سی سی عرضه می شود. موتور 800 سی سی این خودرو که خریدار بیشتری در هند دارد می تواند 67 اسب بخار قدرت و 91 نیوتن متر گشتاور تولید کند. قیمت داتسون ردی گو در بازار هند 5 هزار دلار است.

ارزان ترین خودروهای جهان در سال 2022 داتسون ردی گو

رنو کویید

رنو کویید نامی آشنا در حوالی خودروسازی ایران است. روزگاری قرار بود رنو کویید در ایران به تولید برسد. رنو کویید هم در ردیف ارزانترین خودروهای جهان به حساب می آید. این خودرو با موتور 1000 سی سی در هند عرضه می شود. قدرت موتور رنو کویید 59 اسب بخار و گشتاور آن 91 نیوتن متر است. رنو کویید در دو مدل ساده و آپشن دار عرضه می شود. قیمت مدل ساده آن 4 هزار دلار و قیمت مدل آپشنال آن 6 هزار و 700 دلار است.

ارزان ترین خودروهای جهان در سال 2022 رنو کویید

ماروتی آلتو 800

شرکت ماروتی بزرگترین خودروساز داخلی هند است که در سال 1981 توسط دولت این کشور پایه گذاری شد. اکنون سهامدار اصلی آن دولت هند و سوزوکی ژاپن هستند. ماروتی در حال حاضر تولید کننده محصولات ارزانقیمت سوزوکی به حساب می آید. ماروتی آلتو 800 ارزانترین خودرو این شرکت است که یک موتور 800 سی سی دارد که 40 اسب بخار قدرت و 60 نیوتن متر گشتاور دارد. قیمت این خودرو 3 هزار و 900 دلار است.

ارزان ترین خودروهای جهان در سال 2022 ماروتی آلتو 800

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها