کد خبر : 75302

هیوندای آیونیک ۵ برنده بزرگ جوایز جهانی خودروی امسال بود. این هاچ‌بک برقی برنده سه جایزه از جمله عنوان معتبر خودروی سال جهان در سال ۲۰۲۲ را کسب کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، آیونیک ۵ در بین سه نامزد نهایی این جایزه بود. این خودرو، فورد موستانگ مک‌ای و کیا EV۶ را که پلت‌فرم مشترکی با هیوندای دارد، شکست داد.

جاهون چانگ، رئیس و مدیرعامل هیوندای موتور، درباره این جایزه گفت: «سرعت تغییرات در هیوندای تا پایان سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت، زیرا ما به زودی به مجموعه آیونیک اضافه خواهیم کرد.» 

آیونیک ۵ همچنین برنده خودروی الکتریکی سال جهان شد. دو فینالیست دیگر آئودی ای‌ترون GTو مرسدس بنز EQS بودند که هر دو مدل‌های بسیار گران‌تر از هیوندای هستند.  سومین پیروزی برای آیونیک ۵ در رده طراحی خودروهای جهانی بود که در مقابل آئودی ای‌ترون GTو کیا EV۶ پیروز شد. 

هیوندای در حال آماده شدن برای گسترش محدوده آیونیک ۵ با معرفی یک نوع N متمرکز بر عملکرد این خودرو است. تصاویر جاسوسی نشان می‌دهد که مدل اسپرت دارای لاستیک‌های تهاجمی‌تر، ترمزهای بزرگ‌تر و ارتفاع سواری کمتری است. قدرت خروجی هنوز یک رمز و راز است، اما کیا EV۶ بر روی همان پلت‌فرم با حداکثر ۵۷۶ اسب بخار (۴۳۰ کیلووات) در دسترس است. 

تویوتا یاریس کراس نیز در کلاس جهانی خودروهای شهری به پیروزی رسید. این مدل در مقابل اوپل موکا و فولکس واگن تایگون پیروز شد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها