کد خبر : 75174

تفکیک فعالیت بنزینی و برقی رنو

تفکیک فعالیت بنزینی و برقی رنو

لوکار دمئو Luca de Meo مدیر عامل رنو گفت که این خودروساز قصد ایجاد یک بخش جدا برای دارایی های خودروهای برقی است.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، دومئو می گوید: «معنی این سوا شدن، قرار گرفتن در لیست جدا است. البته این اقدام مشروط است و واقعاً در حال بررسی و مرور آن هستیم.»

وی می گوید برنامه جدا کردن فعالیت های مرتبط با موتورهای بنزین سوز می توان برای نیسان و سرمایه گذاران بلندمدت رنو هم جاذبه داشته باشد.

دومئو زمانی این موضوع را مطرح کرده است که در روسیه به دلیل تحریم، زیان های نامعلومی پیش رو دارد.

برای عقب نماندن از رقبایی مثل تسلا و گروه خودروسازی فولکس واگن، این خودروساز فرانسوی در ماه فوریه راهبردهای جدید خود را معرفی کرد که هنوز حمله روسیه به اوکراین اتفاق نیفتاده بود.

دومئو روز سه شنبه هنگام اعلام جدا کردن فعالیت های خودروهای برقی از بنزینی و سوا شدن در بازار بورس این اطمینان را داد که تعلیق فعالیت های این خودروساز فرانسوی در روسیه روی طرح ها و راهبردهای آن تأثیر زیادی ندارد.

جنگ در اوکراین موجب تحریم های سنگین غرب علیه روسیه شده است و این موضوع لطمه شدیدی به رنو وارد می کند که سهام اکثریت را در بزرگترین خودروساز روسی یعنی آفتاواز دارد. خود دومئو هم اذعان دارد که «وضعیت بسیار پیچیده ای است».

بعد از اعلام تعلیق فعالیت های رنو در روسیه، این خودروساز فرانسوی مجبور به بازنگری گزینه های موجود خود در کارخانه مسکو و سهام آفتاواز شده است.

دومئو روز سه شنبه [22 فروردین 1401] گفت: «من به خوبی مجهز هستیم که راه حلی بلندمدت برای حفاظت از دارایی های خود اعم از تجهیزات و نیروی انسانی پیدا کنیم و می دانیم که زندگی در جریان است و امیدواریم وضعیت به حالت عادی بازگردد.»

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها