کد خبر : 73975

برند اسکوترسازی گوگورو اولین باتری حالت جامد را در عرصه خودروهای برقی عرضه کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، باتری حالت جامد، ارتقایی مهم در عرصه باتری خودروهای برقی به حساب می‌آید چون چگالی انرژی بالاتر و طراحی ایمن‌تری نسبت به باتری‌های لیتیم-آیون دارد. برند گوگورو که در صنعت اسکوتر و انرژی‌های نو کار می‌کند، به محقق کردن این رویا از سایر برندها نزدیک‌تر است.

 این باتری حالت جامد از همکاری و تعامل گوگورو با شرکت فناوری پرولوجیوم شکل گرفته و اولین باتری حالت جامدی است که به آسانی قابل تعویض است.

به بیان ساده‌تر به راحتی می‌توان یک باتری خالی شده را برداشت و به جای آن یک باتری شارژ شده گذاشت. نمونه اولیه سرامیکی لیتیومی این باتری جامد در اسکوترهای جاری نصب شده‌اند و قرار است با ظرفیت‌های بالاتر ۵/ ۲ و ۷/ ۱ آن برای محصولات جدید این برند ساخته شوند.

طراحی این باتری طوری است که با حجم و اندازه کمتر، ‌‌‌ ایمنی بالاتر و پیمایش بیشتر ایجاد می‌کند. یکی از دغدغه‌های مهم باتری‌های غیرجامد، ‌‌‌ احتمال بالای آتش‌سوزی و از آن مهم‌تر دشواری خاموش کردن آنها در حوادث است.

در حال حاضر هنوز هم در عرصه خودروهای برقی، بزرگ‌ترین دغدغه، وزن بالای باتری‌ها و پیمایش پایین آنها به ازای هر بار شارژ است. باتری‌های حالت جامد، نویدبخش حل این معضلات هستند.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها