کد خبر : 71192

وِیز [اپلیکیشن متعلق به گوگل] به رانندگان کمک می‌کند نزدیک‌ترین جایگاه عمومی شارژ خودروی برقی را پیدا کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، هیچ‌کس دوست ندارد در راه بماند. هر چقدر اضطراب پیدا کردن جایگاه عمومی شارژ خودروی برقی کمتر می‌شود، استقبال مردم هم از این خودروها بیشتر می‌شود. پیدا کردن جایگاه عمومی شارژ خودرو هنوز هم یکی از جنبه‌های سخت داشتن خودروی برقی است.

برخلاف خودروهای بنزینی که می‌توان بنزین را به خودروی در راه مانده رساند، خودرویی که باتری آن تمام شده باید تا جایگاه یدک‌کشی کرد. در کشورهایی که سیاست دولت آنها گسترش خودروهای برقی است، زیرساخت‌های آن نیز هر سال بهتر می‌شوند. با این حال باید اذعان کرد که جایگاه‌های شارژ باتری به اندازه جایگاه‌های بنزین فراگیر و رایج نشده‌اند.

اینجا است که اپ‌هایی [اپلیکیشن‌های موبایلی] مثل پلاگ شِر (PlugShare) و شارژمپ (Chargemap) به داد مردم می‌رسند و نزدیک‌ترین ایستگاه‌های شارژ خودرو را برای رانندگان پیدا می‌کنند و کوتاه‌ترین یا کم ترافیک‌ترین مسیر را هم مشخص می‌کنند. حالا یک مورد دیگر هم اضافه شده است.

ویز (Waze) با شراکت گروه خودروسازی فولکس‌واگن(که صاحب سهام اکثریت الکتریفای آمریکا است) نقشه‌ای از تمامی جایگاه‌های شارژ خودروهای برقی در سرتاسر آمریکا را تهیه کرده و رانندگان می‌توانند با ویز خود نزدیک‌ترین جایگاه را پیدا کنند. رانندگان می‌توانند آیکون فولکس ‌ای‌دی.‌۴ را روی ویز برای خود انتخاب کنند.

ویز هنوز اعلام نکرده است که این قابلیت چه زمانی در کشورهای دیگر هم فعال خواهد شد. کمپانی مادر ویز غول عظیم فناوری یعنی گوگل است. گوگل از سال ۲۰۱۹ روی نقشه خود (Google Maps‌) امکان پیدا کردن جایگاه شارژ را فراهم کرده بود. اما حالا ویز هم با یک به‌روزرسانی این خدمات را به مشتریان آمریکایی و به زودی در سایر کشورهای جهان ارائه خواهد داد.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها