کد خبر : 70682

پیکاپ سری-اف کمپانی فورد همچنان محبوب‌ترین وانت در بین برندهای خودروسازی آمریکا باقی مانده و برای ۴۰ سال پیاپی پرفروش‌ترین خودرو و ۴۵ سال پرفروش‌ترین وانت در بازار آمریکا باقی مانده است.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا پایان ماه نوامبر ۶۶۳,۵۰۸ وانت سری اف فروخته شده است. در سه فصل اول سال ۵۳۴.۸۳۱ دستگاه فروخته شده بود که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۲۰ حدود ۷درصد هم کاهش نشان داده است. فقط در ماه نوامبر فورد موفق به فروش ۱۵۹.۰۰۰ دستگاه خودرو شد که بیش از ۸۲هزار دستگاه آن را وانت‌های فورد تشکیل داده‌اند.

بر اساس آمار منتشر‌شده توسط سی‌ان‌بی‌سی، در سه فصل اول سال ۲۰۲۱ دوج موفق به فروش ۴۳۴.۷۷۲ دستگاه پیکاپ رام شد و جنرال موتورز در مقام سوم، در همین مدت  ۴۰۷.۰۰۰ دستگاه شورولت سیلورادو فروخته است. جنرال‌موتورز معمولا در پایان هر فصل سال تعداد فروش محصولات خود را منتشر می‌کند. بر اساس ارزشیابی موسسه تحقیقاتی ولف Wolfe ارزیابی فورد از عملکرد عالی به عملکرد خوب تنزل پیدا کرد.

این ارزشیابی‌ها در انتخاب سهام خودروسازان تا حدود زیادی تاثیر دارد. موسسه ولف امسال سهام جنرال‌موتورز را به فورد ترجیح می‌دهد و علت آن را ادغام و تصاحب استارت‌آپ کروز در سال ۲۰۱۶ می‌داند و اعتقاد دارد که برای آینده صنعت خودرو، توانمندی در حوزه خودران‌ها یک عامل موثر است. در خبری جداگانه، فورد اعلام کرده است که نیمی از محصولات موستانگ به فروش رفته در ماه نوامبر در این خودروسازی از نوع برقی بوده است.

در ماه نوامبر، ۳۰۸۸ دستگاه مک‌یی موستانگ به فروش رسیده است. اولین خودروی برقی مدرن فورد از ابتدای سال ۲۰۲۱ با تقاضای بالایی مواجه شده است. به‌ویژه آنکه صفر تا صد مک‌یی ۵/ ۳ ثانیه است، مشتریان اعتماد پیدا کرده‌اند که از لحاظ عملکرد [قدرت، شتاب و سرعت] موستانگ برقی از مدل بنزینی آن چیزی کم ندارد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها