کد خبر : 69516

سنگاپور، واقع در جنوب شرقی آسیا، به‌طور گسترده‌ای به عنوان گران‌ترین مکان در جهان برای خرید یک خودروی جدید در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، مالیات‌ها، هزینه‌های واردات و همچنین هزینه‌های آلایندگی برای خودروهای غیر الکتریکی منجر به این می‌شود که قیمت خودروها در سنگاپور سه تا چهار برابر بیشتر از ایالات متحده باشد.
 
به عنوان مثال، یک هوندا سیویک سطح پایه با قیمتی معادل ۸۳ هزار دلار در این کشور به فروش می‌رسد. از همین‌رو وقتی تسلا در اوایل سال جاری وارد بازار سنگاپور شد، مردم محلی انتظار نداشتند خودروهای‌شان ارزان باشد. آنها اشتباه نکردند، زیرا خرید یک تسلای مدل‌۳ پس از اعمال همه مشوق‌ها و پرداخت هزینه‌های ثبت‌نام، حدود ۱۲۵ هزار دلار هزینه دارد.
 
تازه با توجه به وجود دیگر مالیات‌ها در سنگاپور، شهروندان این کشور برای خرید تسلا ۳ باید بیش از ۱۶۰ هزار دلار هزینه کنند. تسلا مدل دوربرد ۳ را در سنگاپور نمی‌فروشد، در همین حال مدل‌های S، X و Y نیز هنوز به این کشور نرسیده‌اند.
 
 
با وجود تمام موارد فوق، تسلا در سنگاپور بسیار خوب عمل می‌کند. این شرکت در ماه سپتامبر ۳۱۴ دستگاه خودرو در سنگاپور فروخت که تقریبا به اندازه هیوندای بود. به‌طور کلی تسلا ششمین خودروساز پرفروش سنگاپور در ماه گذشته بود. دولت سنگاپور به خودروهای الکتریکی مشوق‌های قابل توجهی داده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها