کد خبر : 68501

آمارهای موجود نشان می‌دهد شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن توانسته حتی جنرال موتورز را در فروش خودرو شکست داده و در ۹ ماه نخست امسال عنوان پرفروش‌ترین برند در آمریکا را از آن خود کند.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس : خودروسازان آمریکایی طی ماه‌های گذشته با بحران کمبود قطعات الکترونیکی مواجه بوده و همین مساله باعث اختلال جدی بر روند تولید خودرو در این کشور شده است.
باید دید کدام خودروساز برنده فروش خودرو در آمریکا بوده است. به نقل از رویترز، خودروسازان آمریکایی طی ماه‌های گذشته با مشکل در تامین قطعات الکترونیکی مواجه بوده و همین امر باعث شده اکثر آنها نرخ تولید خود را کاهش دهند.

به طور کلی در ۹ ماه نخست امسال خودروسازی تویوتا ۸۶/ ۱ میلیون خودرو در آمریکا فروخت که نسبت به جنرال موتورز ۸۰ هزار دستگاه بیشتر است. از سال ۱۹۳۱ تاکنون، شرکت جنرال موتورز پرفروش‌ترین خودروساز آمریکاست، اما طی ماه‌های گذشته نبود قطعات الکترونیکی، اکثر خطوط تولید این خودروساز را با مشکل مواجه کرده است.

جنرال موتورز گفته که در سه ماهه سوم امسال فروش خودرو‌هایش ۳۳ درصد پایین آمده و فقط ۴۴۶ هزار دستگاه فروخته است که بدترین عملکرد آن در بیش از ۱۰ سال گذشته به شمار می‌رود. تویوتا هم اکنون از نظر فروش بزرگ‌ترین خودروساز جهان است و گفته فروشش در ۹ ماه نخست امسال در آمریکا ۲۷ درصد رشد کرده است. سخنگوی جنرال موتورز اما می‌گوید، نباید با آمارهای تولیدی که تحت تاثیر نبود قطعات الکترونیکی بوده، قضاوت کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها