کد خبر : 67630

گروه هیوندای همزمان با هدف گذاری بسیاری از کشورها برای رسیدن به سطح کربن خنثی تا اواسط قرن جاری، برنامه هایی را برای عرضه فناوری مبتنی بر هیدروژن و راهکارهای حرکت پذیری برای حمل و نقل و سایر بخشهای صنعتی تا سال ۲۰۴۰ رونمایی کرد.

 به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، ایوسان چانگ، رییس گروه هیوندای در نخستین روز نمایش فناوری هیوندای این گروه به سرمایه گذاران اعلام کرد هیوندای قصد دارد همه خودروهای جدید شامل اتوبوسها و کامیونهای سنگینی که عرضه می کند تا سال 2028 با باطری یا پیل سوختی کار کنند و نخستین خودروساز جهان شود که چنین اقدامی را انجام می دهد.

هدف ما معرفی مجموعه گسترده ای از راهکارهای حرکت پذیری مبتنی بر هیدروژن تا سال 2040 است که این راهکارها شامل خودروهای سواری، خودروهای ویژه، قطارها، کشتیها و وسایل جابجایی هوایی شهری می شود. ما می خواهیم استفاده از پیل سوختی هیدروژنی را در حوزه های مختلف از جمله رباتها و ژنراتورهای دوستدار محیط زیست افزایش دهیم.

هیوندای که دومین غول صنعتی بزرگ کره جنوبی است، درصدد است تا سال 2040 عرضه خودروهایی که از سوختهای فسیلی استفاده می کنند را در بازارهای بزرگ متوقف کند و تا سال 2045 به سطح کربن خنثی دست پیدا کند. این شرکت در خودروها و سیستمهای پیل سوختی هیدروژنی سرمایه گذاری کرده و نخستین مدل را در سال 2013 معرفی کرد و نخستین خودروسازی بود که سال میلادی گذشته کامیون سنگین هیدروژنی را معرفی کرد.

این گروه قصد دارد خودروی سواری پیل سوختی جدید خود را در سال 2023 و یک خودروی شاسی بلند بزرگ را در سال 2025 معرفی کند. همچنین قصد دارد تراکتوری را در سال 2023 به بازار عرضه کند که در حال حاضر در کالیفرنیا آزمایش می شود. طبق آمار شرکت SNE Research، هیوندای موتور که بزرگترین خودروساز کره جنوبی است، در هفت ماه نخست امسال 5300 خودروی پیل سوختی فروخت و 51 درصد سهم از بازار جهانی را در اختیار داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هیوندای موتور تاکنون شماری راهکاری حرکت پذیری مفهومی که با پیل سوختی کار می کنند، رونمایی کرده است. این گروه قصد دارد راهکارهای پیل سوختی خود را برای بخش انرژی شامل برق و گرمایش برای ساختمانها، منابع انرژی شهری و نیروگاهها فراهم کند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها