کد خبر : 67348

گیگافکتوری تسلا در شهر شانگهای از ظرفیت تولید 500 هزار خودرو در سال برخوردار است و ربات ها در دستیابی به چنین ظرفیت تولیدی بیشترین نقش را دارند.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران - در شرایطی که تولید وانت الکتریکی سایبرتراک تسلا ممکن است به تعویق بیفتد، اما تولید خودرو شاسی بلند اندازه متوسط مدل Y این شرکت در کارخانه چین با ظرفیت کامل دنبال می شود.

تسلا مدل Y یک شاسی بلند اندازه متوسط دارای دو موتور الکتریکی و سامانه چهار چرخ محرک است. این خودرو برای حمل هفت سرنشین و بار آنها طراحی شده است. صندلی های تاشوی این خودرو اجازه می دهند تا فضای بار به 2.1 متر مکعب افزایش یابد.
در مقام مقایسه، مدل گران قیمت‌تر تسلا مدل S فقط 0.79 متر مکعب فضای بار ارائه می کند. اما برچسب قیمت ارزان‌تر به معنای دامنه حرکت، شتاب و بیشینه سرعت کمتر نسبت به مدل S است.
 

گیگافکتوری تسلا در شهر شانگهای از ظرفیت تولید 500 هزار خودرو در سال برخوردار است و ربات ها در دستیابی به چنین ظرفیت تولیدی بیشترین نقش را دارند. تخمین زده می شود که حدود دو هزار نفر در این کارخانه مشغول کار هستند، اما با مشاهده ویدئو منتشر شده می توان گفت بازوهای رباتیک بیشتری نسبت به نیروی انسانی در این کارخانه مشغول به کار هستند.

روند تولید تسلا مدل Y در گیگافکتوری شانگهای (+فیلم)

بنابر گزارش سی‌ان‌بی‌سی ، تسلا عرضه مدل Ys در چین را از ابتدای سال جاری میلادی آغاز کرده است. با در نظر گرفتن این که اختصاص زمین و ساخت این کارخانه در اکتبر 2018 آغاز شد، این مساله قابل توجه است.

اما سال جاری میلادی برای تسلا در چین بی دردسر نبوده است. در ماه می، راننده یک خودرو تسلا با دو پلیس تصادف کرد که یکی از آنها جان خود را از دست داد. برخی گزارش کردند که راننده این خودرو از ویژگی "اتوپایلت" ، حالت خودران خودروهای تسلا، استفاده می کرده است، اما خود شرکت جزئیاتی در این زمینه ارائه نکرد.

در حادثه ای دیگر، یک دستگاه خودرو تسلا با سرعت وارد یک فروشگاه می شود. مقامات چینی استفاده از ویژگی اتوپایلت خودرو را دلیل این تصادفات عنوان کرده و تسلا را مجبور به ارائه یک بروزرسانی نرم افزاری برای 285 هزار خودرو خود کردند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها