کد خبر : 65892

اکثر خودروهای برقی کنونی در بازار حداقل ۲۰۰ مایل [۳۲۰ کیلومتر] را به ازای هر بار شارژ می‌پیمایند. اما وقتی صحبت از پیمایش به ازای هر بار شارژ است، هنوز محصولات تسلا طلایه دارند. در اینکه فناوری‌های باتری با سرعت بالایی در حال پیشرفت هستند شکی نیست اما هنوز برای مسافرت‌های طولانی این دغدغه یا اضطراب پیمایش به قوت خود باقی است. در اینجا ۱۰ خودروی برقی در بازار آمریکا معرفی شده‌اند که بالاترین پیمایش را به ازای هر بار شارژ دارند.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز ، تسلا مدل اس با ۴۰۵ مایل [۶۵۰ کیلومتر]: پرچمدار محصولات تسلا مدل اس آن است که بالاترین رکورد پیمایش به ازای هر بار شارژ را در اختیار دارد. آخرین تغییرات در این مدل هم تحت عنوان مدل اس پلاید ماه پیش عرضه شده است.

البته رقبایی مثل لوسید ایر وعده داده‌اند که محصولات تسلا در برابر محصولات آنها شکست خواهند خورد اما باید منتظر ماند و دید.  تسلا مدل ایکس با ۳۶۰ مایل [۵۸۰ کیلومتر]: کراس‌اور ۹۵هزار دلاری تسلا که صفر تا صدآن ۶/ ۳ثانیه است که بعد از مدل اس عرضه شد.   

تسلا مدل ۳ با ۳۵۳ مایل [۵۶۵ کیلومتر]: ارزان‌ترین مدل تسلا با قیمت حدود زیر ۵۰ هزار دلار است که این پیمایش را به دست می‌دهد و اگر ۱۰ هزار دلار کمتر داشته باشید باید به پیمایش ۳۶۳ مایل [۴۲۰ کیلومتر] رضایت بدهید. 

تسلا مدل Y‌ با ۳۲۶ مایل [۵۲۰ کیلومتر]: در بین محصولات تسلا این محصول کمترین پیمایش را به ازای هر بار شارژ دارد با این حال از بقیه خودروهای برقی بازار بالاتر است. قیمت این خودرو در بازار آمریکا ۵۳,۹۹۰‌ دلار است.

تسلا مدل Y

فورد موستانگ مک‌ایی با ۳۰۵ مایل [۴۸۸ کیلومتر]: نخستین خودروی برقی کمپانی فورد آمریکا است که ورژن کالیفرنیا روت ۱ آن بالاترین پیمایش را در بین سایر آپشن‌های این خودرو ثبت کرده است.  مدل پایه مک‌ایی فقط ۲۳۰ مایل [۳۷۰ کیلومتر] به ازای هر بار شارژ می‌پیماید. قیمت ورژن کالیفرنیا روت۱ حدود ۵۰,۴۰۰‌ دلار است اما مشتری می‌تواند آپشن‌های مختلفی را انتخاب کند. 

فولکس واگن‌ای دی. ۴ پرو با ۲۶۰ مایل [۴۱۶ کیلومتر]: گروه خودروسازی فولکس واگن تلاش زیادی می‌کند تا به گرد تسلا برسد.‌ای دی. ۴ نخستین خودروی برقی این خودروساز در بازار آمریکا است که اوایل سال ۲۰۲۰ زیر قیمت ۴۰ هزار دلار به بازار عرضه شده است. 

شورولت بولت برقی با ۲۵۹ مایل [۴۱۴]: کمپانی جنرال موتورز برای سال ۲۰۲۲ طراحی جدید و بسیار متفاوتی را برای این خودروی برقی در نظر دارد. البته همان هاچ بک تخم مرغی شکل باقی می‌ماند اما دور تا دور آن خط و خطوط تیزتری خواهد داشت. این طراحی مجدد تاثیری روی پیمایش آن نداشته اما قیمت آن کاهش یافته است. 

هیوندایی کونا با ۲۵۸ مایل [۴۱۲ کیلومتر]: با قیمت ۳۷,۳۹۰ دلار و ۲۰۱ اسب بخار توان، روی پلت‌فرم کیا نیرو Kia Niro تولید شده و با امکانات فول، قیمت آن ۴۶ هزار دلار است. 

شورولت بولت EUV با ۲۴۷ مایل [۳۹۵ کیلومتر]: کراس‌اور جمع و جوری است که برای سال ۲۰۲۲ به بازار می‌رسد و از آن جهت به آن EUV‌ می‌گویند که مخفف electric utility vehicle به معنی خودروی شاسی بلند برقی است و قیمت آن از ۳۳,۹۹۵ دلار شروع می‌شود. 

کیا نیرو برقی با ۲۳۹ مایل [۳۸۲ کیلومتر]: قیمت آن از ۳۹هزار دلار شروع می‌شود. کراس اور برقی است که پیمایش آن نسبت به قیمت در مقایسه با سایر خودروهای مشابه در بازار آمریکا بهتر است.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها