کد خبر : 65883

صنعت خودرو بخش مهمی از اقتصاد جهانی است و خودرو‌هایی را تولید می‌کند که نه تنها در کشور‌ها بلکه در کل مناطق به طور موثر مردم و کالا‌ها را حمل می‌کند. این شرکت‌ها وسایل نقلیه‌ای مانند اتومبیل، کامیون، وانت و وسایل نقلیه کمکی ورزشی (SUV) را تولید می‌کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، برخی حتی موتورسیکلت و ماشین آلات کشاورزی و همچنین وسایل نقلیه تجاری مانند کامیون‌های حمل و نقل و اتوبوس‌ها تولید می‌کنند. بزرگترین تولیدکنندگان خودرو دارای ردپای جهانی هستند و به مشتریان و مشاغل مختلف در سراسر جهان وسایل نقلیه می‌فروشند.

دفتر مرکزی این شرکت‌های بزرگ فقط در چند کشور است که صنعت را هدایت می‌کنند که شامل ژاپن، آلمان و ایالات متحده است.  ما در این گزارش به طور مفصل به ۱۰ شرکت خودروسازی بزرگ  با درآمد ۱۲ ماهه (TTM) نگاه می‌کنیم.

برخی از شرکت‌های خارج از ایالات متحده به جای سه ماهه، سود سالانه خود را نیمه سالانه گزارش می‌کنند، بنابراین ممکن است داده‌های عقب مانده ۱۲ ماهه نسبت به شرکت‌هایی که سه ماهه گزارش می‌دهند، قدیمی‌تر باشد. این لیست محدود به شرکت‌هایی است که به طور مستقیم یا از طریق ADR در ایالات متحده یا کانادا تجارت عمومی می‌کنند. 

۱ . تویوتا موتور Corp. (TM)

10 خودروساز بزرگ جهان را بشناسید

درآمد (TTM): ۲۴۸.۶ میلیارد دلار

درآمد خالص (TTM): ۱۴.۴ میلیارد دلار

سرپوش بازار: ۱۸۳.۳ میلیارد دلار

کل بازده ۱ ساله : ۱.۸ ٪

معامله: بورس اوراق بهادار نیویورک

تویوتا یک شرکت چند ملیتی مستقر در ژاپن است. این اولین تولید کننده خارجی بود که با تعیین استاندارد صنعت برای کارایی و کیفیت، سهم بازار مسلطی را در بازار خودرو ایالات متحده به دست آورد. تویوتا، اتومبیل، کامیون، مینی ون و وسایل نقلیه تجاری را طراحی و تولید می‌کند.

مدل‌های این خودرو شامل کرولا، کمری، ۴ رانر، تاکوما و پریوس، سدان برقی هیبریدی و برخی دیگر است. لکسوس جزو بخش خودرو‌های لوکس این شرکت به حساب می آید. تویوتا همچنین قطعات و لوازم جانبی تولید می‌کند و بودجه فروشندگان و مشتریان آن‌ها را تأمین می‌کند.

۲ فولکس واگن AG (VWAGY)

10 خودروساز بزرگ جهان را بشناسید

درآمد (TTM): ۲۴۷.۴ میلیارد دلار

درآمد خالص (TTM): ۶.۴ میلیارد دلار

سرپوش بازار: ۹۵.۸ میلیارد دلار

کل بازده ۱ ساله : ۱۱.۲ ٪

مبادله: فرابورس

فولکس واگن یک شرکت چند ملیتی تولید خودرو در آلمان است. این اتومبیل‌های سواری، کامیون و وسایل نقلیه سبک تجاری مانند اتوبوس را تولید و طراحی می‌کند. مدل‌های خودرو شامل تایگان ، گلف ، Jetta، پاسات و ... است. این شرکت سال گذشته ساخت ماشین جمع و جور Volkswagen Beetle محبوب خود را به دلیل کاهش تقاضا برای خودرو‌های کوچکتر متوقف کرد.

معروف‌ترین مارک‌های لوکس فولکس واگن پورشه و آئودی هستند. این شرکت همچنین قطعاتی را تولید می‌کند و خدمات مالی و مدیریت ناوگان را به مشتری ارائه می‌دهد.

3. دایملر AG (DMLRY)

10 خودروساز بزرگ جهان را بشناسید

درآمد (TTM): ۱۷۴.۶ میلیارد دلار

درآمد خالص (TTM): - ۳۰۹.۳ میلیون دلار

سرپوش بازار: ۵۸.۷ میلیارد دلار

کل بازدهی یک ساله: ۹.۸ ٪

مبادله: فرابورس

دایملر یک تولید کننده اتومبیل چند ملیتی مستقر در آلمان است. این شرکت خودرو‌های سواری، وانت، وسایل نقلیه آفرود و وسایل نقلیه تجاری مانند کامیون‌های حمل و نقل و اتوبوس‌ها را تولید می‌کند. وسایل نقلیه را با مارک‌های مختلفی از جمله دایملر، مرسدس بنز، FUSO، وسترن استار، هوشمند و ... تولید می‌کند. دایملر همچنین بسته‌های مالی و لیزینگ را برای مشتریان و فروشندگان ارائه می‌دهد.

۴ . شرکت فورد موتور (F)

10 خودروساز بزرگ جهان را بشناسید

درآمد (TTM): ۱۳۰.۴ میلیارد دلار

درآمد خالص (TTM): - ۲.۱ میلیارد دلار

سرپوش بازار: ۲۷.۷ میلیارد دلار

کل بازده ۱ ساله : -۲۴.۵ ٪

مبادله: بورس اوراق بهادار نیویورک

فورد یک تولید کننده خودروی چند ملیتی است. این شرکت، اتومبیل، شاسی بلند، وانت و کامیون را توسعه، تولید و خدمات می‌دهد. مدل‌های خودرو شامل فیوژن، موستانگ، اج، فرار، F-۱۵۰، رنجر و ... است. این شرکت همچنین بودجه و لیزینگ مربوط به وسایل نقلیه را ارائه می‌دهد.

۵. هوندا موتور Co. Ltd. (HMC)

10 خودروساز بزرگ جهان را بشناسید

درآمد (TTM): ۱۲۰.۷ میلیارد دلار

درآمد خالص (TTM): ۱.۹ میلیارد دلار

سرپوش بازار: ۴۳.۷ میلیارد دلار

کل بازده ۱ ساله عقب: ۲.۴ ٪

معامله : بورس اوراق بهادار نیویورک

هوندا یک شرکت اتومبیلرانی چند ملیتی مستقر در ژاپن است. این شرکت، اتومبیل‌های سواری، کامیون، وانت، وسایل نقلیه آفرود و موتور سیکلت و همچنین قطعات مرتبط با آن را تولید می کند. مدل‌های خودرو شامل سیویک ، آکورد ، Insight هیبرید ، Passport، اودیسی، Fit و موارد دیگر است. آکورا بخش خودرو‌های لوکس این شرکت است. این شرکت همچنین خدمات مالی و بیمه‌ای را ارائه می‌دهد.

۶. Bayerische Motoren Werke AG (BMWYY)

10 خودروساز بزرگ جهان را بشناسید

درآمد (TTM): ۱۱۶.۷ میلیارد دلار

درآمد خالص (TTM): ۵.۵ میلیارد دلار

سرپوش بازار: ۴۹.۵ میلیارد دلار

کل بازده ۱ ساله عقب: ۱۲.۹ ٪

مبادله: فرابورس

Bayerische Motoren Werke، معروف به BMW، یک تولید کننده چند ملیتی وسایل نقلیه لوکس و موتور سیکلت در آلمان است. این شرکت با چندین مارک از جمله BMW، MINI و Rolls-Royce وسایل نقلیه را طراحی و تولید می‌کند. این شرکت همچنین قطعات و لوازم جانبی را ارائه می‌دهد و اعتبار مالی، لیزینگ و سایر خدمات را به مشتریان خرده فروشی ارائه می‌دهد.

۷. شرکت جنرال موتورز (جنرال موتورز)

10 خودروساز بزرگ جهان را بشناسید

درآمد (TTM): ۱۱۵.۸ میلیارد دلار

درآمد خالص (TTM): ۱.۷ میلیارد دلار

سرپوش بازار: ۴۵.۷ میلیارد دلار

کل بازده ۱ ساله دنباله دار: -۱۷.۴

معامله: بورس اوراق بهادار نیویورک

جنرال موتورز یک تولید کننده اتومبیل چند ملیتی است. این شرکت اتومبیل، کامیون و قطعات خودرو را طراحی و تولید می‌کند. این اولین بار در توسعه خودرو‌های الکتریکی پیشگام با Chevy Volt و جانشین آن Chevy Bolt پیشگام بوده است. با چهار مارک عمده خودرو، GMC، شورولت، کادیلاک و بیوک فعالیت می‌کند. این شرکت همچنین تامین مالی خودرو را ارائه می‌دهد.

۸. فیات کرایسلر اتومبیل NV (FCAU)

10 خودروساز بزرگ جهان را بشناسید

درآمد (TTM): ۹۸.۸ میلیارد دلار

درآمد خالص (TTM): - ۱.۵ میلیارد دلار

سرپوش بازار: ۲۲.۹ میلیارد دلار

کل بازده ۱ ساله دنباله دار: -۱۹.۵ ٪

معامله: بورس اوراق بهادار نیویورک

فیات کرایسلر یک شرکت اتومبیلرانی چند ملیتی مستقر در ایتالیا است. این شرکت اتومبیل‌های سواری و وسایل نقلیه سبک تجاری را طراحی و تولید می‌کند. این شرکت با مارک‌های مختلفی از جمله فیات، کرایسلر، جیپ، داج، رام و ... فعالیت می‌کند. این شرکت همچنین اجزای مربوط به خودرو، محصولات متالورژی و سیستم‌های تولید را تولید می‌کند و خدمات مالی را ارائه می‌دهد.

۹. شرکت هیوندای موتور (HYMTF)

10 خودروساز بزرگ جهان را بشناسید

درآمد (TTM): ۸۵.۴ میلیارد دلار

درآمد خالص (TTM): ۱.۶ میلیارد دلار

سرپوش بازار: ۱۹.۸ میلیارد دلار

کل بازده ۱ ساله عقب: ۳۵.۷ ٪

مبادله: فرابورس

هیوندای یک تولید کننده اتومبیل چند ملیتی مستقر در کره جنوبی است. این شرکت اتومبیل‌های سواری، کامیون و وسایل نقلیه تجاری را طراحی و تولید می‌کند. مدل‌های خودرو شامل Accent، Elantra، Sonata، Santa Fe، Tucson و بخش لوکس آن  Genesis است. این شرکت همچنین قطعات تولید می‌کند، مراکز خدمات تعمیر خودرو را اداره می‌کند و خدمات تأمین مالی را ارائه می‌دهد.

۱۰. شرکت نیسان موتور گیم (NSANY)

10 خودروساز بزرگ جهان را بشناسید

درآمد (TTM): ۸۰.۲ میلیارد دلار

درآمد خالص (TTM): - ۸.۹ میلیارد دلار

سرپوش بازار: ۱۵.۳ میلیارد دلار

کل بازده ۱ ساله دنباله دار: -۳۷.۲ ٪

مبادله: فرابورس

نیسان یک شرکت خودروسازی چند ملیتی مستقر در ژاپن است. وسایل نقلیه مسافری، لیفتراک، تجهیزات دریایی و قطعات مرتبط را طراحی و تولید می‌کند. مدل‌های این خودرو شامل آلتیما، ماکسیما، سنترا، ورسا، Pathfinder، Rogue، Titan و خودروی الکتریکی LEAF آن است. بخش لوکس این شرکت Infiniti است. این شرکت همچنین خدمات مالی و لیزینگ را ارائه می‌دهد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها