کد خبر : 65248

فورد هفته گذشته به این تصمیم رسیده است که از واژه هایی در زبان استفاده کند که تبعیضی بین مردان و زنان را القا نکند. تبدیل واژه Chairman‌ به Chair یکی از این موارد است. جنرال موتورز هم این کار را برای مری بارا که همزمان مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره این شرکت است انجام داده است. از نظر خیلی از مردم این تغییر گام بسیار بزرگی در رفع تبعیض در صنعتی است که اکثریت جمعیت آن را مردان تشکیل می دهند.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، اکنون عنوان بیل فورد،  پست رئیس هیئت مدیره فورد، ساده تر شده و به واژه Chair‌ اکتفا می شود. از سال گذشته که جنبش هایی مثل هشت­تگ می تو #MeToo و قتل جورج فلوید توسط پلیس اتفاق افتاد، مقابله با انواعی از تبعیض ها شدت گرفته است.

ماریسا برادلی Marisa Bradley‌ سخنگوی فورد می گوید: «نقش های ما در خودروسازی فورد مخصوص جنسیت خاصی نیست و تغییرات به عمل آمده ابهام ها را کاهش خواهد داد و نشان می دهد فرهنگی در حال خلق شدن است که به مساوات قائل است.» سخنگوی جنرال موتورز هم زودتر از فورد این کار را در مورد رئیس هیئت مدیره خود در ماه مه انجام داده بود. البته جنرال موتورز فقط این کار را در حد تغییر نام در وبسایت و به صورت داخلی انجام داده و آن را به قانون یا آیین نامه تبدیل نکرده است. در حالی که فورد برای آن آیین نامه تدوین کرده است.

 دیوید بارناس David Barnas‌ سخنگوی جنرال موتورز گفته است: «تغییر نام پست رئیس هیئت مدیره یکی از تغییرات در جنرال موتورز و آغاز راهی است که نشان می دهد این کمپانی به شمول بانوان در همه پست ها اعتقاد واقعی دارد.»

مری بارا که از سال 2016 مدیر عامل جنرال موتورز شد اولین زنی است که ریاست هیئت مدیره یکی از بزرگترین خودروسازان دنیا را برعهده گرفته است.

در سایر صنایع هم این موضوع در حال رایج شدن است. اوایل همین امسال کمپانی جی پی مورگان هم در قوانین و آیین نامه های داخلی خود تغییراتی برای رفع تبعیض جنسیتی را به تصویب رساند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها