کد خبر : 64208

در این گزارش ۷ ماشین معرفی شده است که در سراسر جهان در حال پوسیدن هستند.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  در دنیا افراد زیادی علاقه به خودرو دارند و اصولا به دنبال خرید انواع خودروها قدیمی و یا جدید هستند.

کسانی که به دنبال سود بالا هستند، انواع وسایل نقلیه لوکس را  می خرند و با افتخار با آن‌ها دور می‌زنند اما در کنار این افراد، کسانی هم وجود دارند که به دنبال خودروهای قدیمی و خاص هستند و جمع کردن این خودروها جزو نوستالژی آنهاست.

این روزها در حالی که برخی از اتومبیل‌ها به تیتر خبر‌ها تبدیل می‌شوند، برخی دیگر در گوشه ای رها شده اند تا به آرامی به فراموشی سپرده شوند. در این گزارش ۷ ماشین نادر را معرفی کرده ایم که در سراسر جهان گوشه ای افتاده اند و در حال پوسیدن هستند.

لامبورگینی کونتاش

7 اتومبیل عجیب و غریب و نادر که در سراسر جهان پوسیده افتاده اند

کونتاش که هنوز هم به عنوان یکی از شاخص‌ترین خودروهای تولید شده توسط لامبورگینی شناخته می‌شود، آخرین بار با یک موتور V۷، ۴.۷ لیتری ارائه شد که توانایی تولید ۴۵۵ BHP عظیم را داشت. در ایران چندین دستگاه کونتاش وجود دارند که معمولاً یا به خارج برده یا نابود شده‌اند، از جمله یک کونتاش طلایی که به خارج ارسال شده، به رنگ قرمز درآمده است.

هامر H۲

7 اتومبیل عجیب و غریب و نادر که در سراسر جهان پوسیده افتاده اند

هامر H۲ یکی از نادرترین وسایل نقلیه است که کاملاً دیدنی است. این خودرو نخستین بار در سال ۲۰۰۳ در خط تولید قرار گرفت و همچنان تولید می‌شود. H۲ در مدل چهار در عرضه می‌شود، ولی نمونه‌های سفارشی آن به صورت لیموزین نیز موجود هستند که برخی از آن‌ها توسط شرکت‌هایی دیگر تولید شده اند. متاسفانه این خودرو کلاسیک  با ظاهری خشن و پرقدرت ۶.۰ لیتری V۸، تنها در جایی از جاده جنوب هند بپوسیده شده است.

تویوتا سوپرا

7 اتومبیل عجیب و غریب و نادر که در سراسر جهان پوسیده افتاده اند

تویوتا سوپرا خودرویی بود که پل واکر در فیلم سینمایی سریع و خشن  جاودانه شد. اما برای این Supra، همه چیز خوب نبوده است. این سوپرا ۳.۰ لیتری که مدت زیادی در زیرزمین دفتر گمرک دهلی ماند کاملا پوسیده شده است.

رولز رویس سیلور اسپور II

۷ اتومبیل عجیب و غریب و نادری که در سراسر جهان در حال پوسیدن هستند + تصاویر

خودرو‌های رولز رویس طوری ساخته شده اند که به راحتی از بین نمی روند و گویی خرابی به سراغ آنها نمی رود تا عمر خود را حفظ کنند. در حقیقت، تقریباً ۹۰ درصد از تمام رولز رویس های تولید شده هنوز در برخی از جاده‌های دنیا تردد می‌کنند. با این حال، مواردی  وجود دارد که روی آنها انبوهی از گرد و غبار جمع شده است. در عکس بالا Silver Spur II قرار دارد که یک رولز رویس کلاسیک است و در نزدیکی برخی از گاراژ‌های محلی ریخته شده است.

پورشه پانامرا اس

۷ اتومبیل عجیب و غریب و نادری که در سراسر جهان در حال پوسیدن هستند + تصاویر

اولین وسیله نقلیه چهار چرخ بزرگ اسپرت از برند آلمانی، Panamera S یک خودرو پرقدرت است. این خودرو در یکی از شهرهای هند در حیاطی افتاده و در حال زنگ زدگی است، دلیل چنین وخیمی دقیقاً مشخص نیست، اما مطمئناً سخت است که می‌بینیم یک ماشین عالی در حال از بین رفتن است.

لامبورگینی مورسیه لاگو SV

7 اتومبیل عجیب و غریب و نادر که در سراسر جهان پوسیده افتاده اند

لامبورگینی مورسیه لاگو SV این خودرو جایگزین لامبورگینی دیابلو شد و در سال ۲۰۱۱ لامبورگینی اونتادور جایگزین این مدل لامبورگینی شد. مورسیه‌لاگو در زبان اسپانیایی به نام گاوی است که با وجود ۲۴ زخم شمشیری که در جنگ کوردوبا خورد، زنده ماند. معنای دیگر آن خفاش است به همین دلیل این مدل لامبورگینی در فیلم شوالیه تاریکی به عنوان اتومبیل بتمن مورد استفاده قرار گرفت.

جگوار XJ L

۷ اتومبیل عجیب و غریب و نادری که در سراسر جهان در حال پوسیدن هستند + تصاویر

مدل برجسته جگوار، XJ L معمولاً به دلیل داشتن خطوط زیبا و ظاهری براق شناخته می‌شود. اما همه چیز برای این نسل قدیمی XJ L که ریشه در یک Scrapyard در جاده Ghodbunder دارد خوب نیست. اکنون لاستیک‌های این خودرو کاملا تخلیه شده، آرم آن کنده شده و حتی چراغ‌های جلو نیز از بین رفته اند. ماشین واقعا پوسیده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها