کد خبر : 64049

به سرقت رفتن ب‌ام‌و در انگلیس، از آسیب پذیر بودن و نقاط ضعف خودروهای جدید خبر می‌دهد.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، مت مچوویاک که در ویلتشر Wiltshire انگلستان زندگی می‌کند، یک روز صبح از خواب بیدار می‌شود و برای رفتن به سرکار آماده می‌شود. او که یک مدیر حمل و نقل است به تازگی یک ب‌ام‌و سیاه رنگ مدل ۶۴۰d خریده است. اما وقتی به دم در منزل می‌رسد، خودرو را بیرون گاراژ driveway نمی‌بیند.

این منظره‌ای تلخ است که ممکن است برای هر شخصی اتفاق بیفتد، این در حالی است که خودروهای روز دنیا به انواعی از تجهیزات و فناوری‌های ضدسرقت مجهز هستند.آن چه بیشتر از هر چیز به سارقان خودرو کمک می‌کند، بدون کلید شدن خودروها و فناوری‌های روشن شدن از راه دور است.

در مورد این نوع خودروها کافی است که سارقان خودرو از دانش هک کردن سامانه‌های فناوری سر در بیاورند. در چنین مواردی حتی نیاز به ورود خشونت‌آمیز به خودرو ندارند و اتفاقا با داشتن رمز عبور وارد می‌شوند و خودرو را روشن می‌کنند انگار که یک کپی از کلید خودروی شما را در اختیار دارند.

متأسفانه اخبار و گزارش هایی از این دست در حال افزایش است. همان طور که مچوویاک به خبرنگاران گفته، این موضوع «زخم روحی روانی» برجا می‌گذارد. پلیس می‌گوید در محلی که مچوویاک زندگی می‌کند سرقت ب‌ام‌و رو به افزایش است که نشان می‌دهد سارقان در این محله نقطه ضعف این خودروها را پیدا کرده‌اند.

متاسفانه وجود دوربین‌های مدار بسته هم کمکی به کاهش این سرقت‌ها یا یافتن سارقان نمی‌کند. ضمن آنکه سارقان خودرو دیر و سخت به چنگ می‌آیند و زود از زندان یا بازداشت آزاد می‌شوند. یکی از متدهایی که سارقان برای دزدیدن خودروهای جدید استفاده می‌کنند، بوستر سیگنال در خودروهای فاقد کلید و فاقد سوئیچ است. این خودروها به طور دائمی در حال دریافت سیگنال هایی هستند که از ریموت این خودروها منتشر می‌شود.

معمولا این ریموت‌ها در نقطه‌ای از منزل قرار دارند که سیگنال آنها در اطراف منزل قابل دریافت است. شاید بهتر باشد وقتی یک خودروی گران قیمت مثل ب‌ام‌و می‌خرید یک قفس فارادی Faraday cage هم برای داخل منزل تهیه کنید تا وقتی سوئیچ یا کیلس یا فاب خودرو را در آن می‌گذارید، سیگنال‌های آن در اطراف منزلتان قابل ردگیری برای سارقان نباشد. هرچند راه بهتر آن است که خودرو را در بیرون از محل زندگی یا محل کار رها نکنید و این زحمت را به خود بدهید و خودرو را به داخل گاراژ یا پارکینگ ببرید و بهتر است گاراژ منزلتان هم قفل داشته باشد.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها