کد خبر : 61693

در این گزارش به معرفی ۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس به همراه تصاویر پرداخته شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛  یکی از اصلی‌ترین اقدامات شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان برای کسب بازار‌های بیشتر و فروش بیشتر به مشتریان، بحث امکانات و آپشن‌ها است.
 
در این گزارش به معرفی ۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس می‌پردازیم.
 

آپشن سقف‌های متحرک

 
۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس+عکس
 
سقف‌های متحرک از نوع مونروف، سانروف و پانوراما یکی از ۱۰ آپشن پرطرفدار در میان رانندگان و سرنشینان هستند. تفاوت مونروف‌ها و سانروف‌ها در رنگشان است. مانروف‌ها تیره و سانروف‌ها شفاف طراحی می‌شوند. همچنین در کنار این دو، سقف‌های پانوراما قرار دارند که به شکل کامل روی سقف قرار می‌گیرند، بر خلاف مونروف‌ها و سانروف‌ها که در قسمت جلوی اتومبیل قرار می‌گیرند.
 

قابلیت کروز کنترل تطبیقی

 
۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس+عکس
 
این ویژگی این امکان را به راننده می‌دهد که سرعت را در یک عدد مشخص ثابت نگه دارد تا علاوه بر عبور نکردن از سرعت مجاز و جریمه شدن، بتواند به پای خود نیز استراحت دهد. امروزه آپشن‌های کنترل فاصله با اتومبیل جلو و رادار به سیستم کروز کنترل اختیارات وسیع‌تری می‌دهند و خیال راننده را بابت تصادف و برخورد‌های احتمالی راحت می‌کند.
 

آپشن دسترسی و استارت بدون کلید یا KLS

 
۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس+عکس
 
یکی دیگر از ۱۰ آپشن پرطرفدار در میان افراد دسترسی و استارت بدون کلید است. در این قابلیت با بهره‌گیری از کنترل از راه دور با برد ۲ تا ۲۵ متری می‌توانید با استفاده از دکمه‌های قرار داده شده درب اتومبیل خود را بگشایید. هنگامی که راننده سوار خودرو می‌شود می‌تواند با بهره‌گیری از دکمه استارت خودروی خود را روشن کند. البته باید توجه کرد که هنگام استارت زدن، کنترل از راه دور باید در فاصله یک متری دکمه استارت قرار داشته باشد و از کنار آن خارج نشود، زیرا به شکل خودکار وجود کنترل از راه دور به وسیله دکمه استارت چک می‌شود.
 

قابلیت مکان‌یاب یا GPS

 
۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس+عکس
 
GPS به علت استفاده فراوان در تبلت‌ها و موبایل‌ها، یکی از محبوب‌ترین سامانه‌های استفاده شده برای خودرو است. به دنبال فعال شدن این قابلیت، ردیابی ماهواره‌ای با GPS انجام شده و توسط یک نقشه گرافیکی روی مانیتور ماشین به نمایش در می‌آید تا راننده بتواند مسیریابی صحیحی تا مقصد مد نظر خود داشته باشد. استفاده از این قابلیت به منظور پیدا کردن کوتاه‌ترین مسیر هم کاربردی است.
 

قابلیت حافظه تنظیمات صندلی

 
۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس+عکس
 
هنگامی که چند نفر از اعضای خانواده از یک اتومبیل استفاده می‌کنند، کاربردی‌ترین آپشن موجود، حافظه صندلی خواهد بود تا تنظیمات هر شخص را ذخیره و راننده در زمان احتیاج فقط به واسطه فشردن دکمه مورد نظر صندلی، آینه‌ها و فرمان را به حالت دلخواه خود تنظیم کند.
 

آپشن پارک کردن اتوماتیک یا Auto Park

 
۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس+عکس
 
یکی دیگر از ۱۰ آپشن پرطرفدار در میان علاقه‌مندان به خودرو قابلیت پارک کردن اتوماتیک است. پارک کردن دوبل برای اغلب رانندگان دشوار است و بعضی از داوطلبان رانندگی به علت پارک دوبل غیر استاندارد در آزمون رانندگی رد می‌شوند. این قابلیت به راننده کمک می‌کند با قرار دادن اتومبیل به شکل موازی در کنار خودرو جلوی محل پارک، اختیار پارک را به اتومبیل بدهد تا با استفاده از سنسور‌های در نظر گرفته شده و فرمول پارک تعریف شده، خودروی خود را به آسانی پارک کند.
 

قابلیت گرمایش و سرمایش صندلی‌ها

 
۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس+عکس
 
در بعضی از خودرو‌ها ضمن استفاده از سیستم‌های سرمایش و گرمایش به روز، در صندلی‌هایشان هم سامانه سرمایش و گرمایش قرار داده شده تا راننده و در بعضی موارد سرنشین جلو در فصل‌های مختلف سال با استفاده از آن دمای بدنشان را تنظیم کنند.
 

آپشن کنترل پایداری الکترونیکی یا ESP

 
۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس+عکس
 
خیلی از اوقات در پیچ‌ها به علت فرمان‌دهی کمتر یا بیشتر راننده، اتومبیل از مسیر اصلی خود خارج می‌شود. در این موارد راننده کنترل خودرو را از دست می‌دهد و می‌تواند منجر به چپ شدن خودرو شود. سامانه پایداری الکترونیکی، یک آپشن تمام دیجیتال است که در پیچ‌های جاده با استفاده از ترمز‌های پشت سر هم به شکل هوشمند از منحرف شدن خودرو به خارج از جاده جلوگیری می‌کند. در بعضی از مدل‌های پیشرفته این سامانه برای کنترل بهتر و دقیق‌تر از قدرت و نیروی موتور کم می‌کند تا اتومبیل دچار انحراف یا چپ کردن نشود.
 

قابلیت سامانه‌های دید در شب یا Night Vision

 
۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس+عکس
 
یکی دیگر از ۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس قابلیت سامانه‌های دید در شب است. عده‌ای از افراد در هنگام شب دیدشان کم شده یا در مواقع خاصی قادر به دیدن جلوی خود نیستند. آپشن دید در شب در ساعات شب که بعضی از جاده‌ها تاریک هستند یا دید راننده کم است، به صورت مادون قرمز تصاویر سیاه سفیدی از جلو را به راننده ارائه می‌دهد. این قابلیت برای راننده‌های اتومبیل‌های بین شهری که شب‌رو هستند بیشتر از سایر افراد کاربرد دارد.
 

آپشن نمایشگر شیشه جلو یا Head-up Display

 
۱۰ آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس+عکس
 
نمایشگر شیشه جلو یکی از تکنولوژی‌ها نوین دنیای خودرو است که با نمایش اطلاعات مهم خودرو روی شیشه جلو، منجر به عدم نیاز راننده به توجه به صفحه کیلومتر شمار می‌شود. بدین وسیله تمام توجه راننده به جاده خواهد بود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها