کد خبر : 61512

پژو به خاطر کمبود جهانی چیپ‌های نیمه‌رسانا، نصب پشت آمپرهای دیجیتال در ۳۰۸ را متوقف و بجای آن از نمونه‌های آنالوگ استفاده خواهد کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از گسترش ، این امر فقط نسل پیشین ۳۰۸ را تحت تأثیر قرار داده است. نسل جدید این خودرو ماه پیش معرفی شده است.

سخنگوی استلانتیس به رویترز گفته است: این تصمیم یک راه سریع برای ادامه تولید خودرو تا زمان پایان بحران چیپ‌ها می‌باشد.

کمبود جهانی چیپ‌ها قبلاً روی تولید ۳۰۸ در کارخانه پژو تأثیر گذاشته و فرانسوی‌ها مجبور به تعطیلی موقتی برخی کارخانه‌های خود در سراسر دنیا شده‌اند. به خاطر همه‌گیری کرونا تقاضا برای چیپ‌های نیمه‌رسانا بالا رفته زیرا این قطعات در طیف وسیعی از دستگاه‌های الکترونیکی همچون رایانه‌ها بکار می‌روند و تأمین‌کنندگان در تأمین کافی این قطعات به مشکل خورده‌اند.

پژو گفته ۳۰۸‌های مجهز به پشت آمپرهای آنالوگ تا پایان ماه می‌عرضه خواهند شد و این برند به دنبال حفظ چیپ‌ها برای پشت آمپرهای دیجیتال محبوب‌ترین محصولات خود همچون شاسی‌بلند ۳۰۰۸ می‌باشد.

2021-Peugeot-308-Roadtrip-Edition-3-767x438

انتظار می‌رود تولید نسل فعلی ۳۰۸ در پاییز امسال به پایان رسیده و نسل جدید نیز در کارخانه دیگری تولید شود. ظاهراً فرانسوی‌ها به دنبال اعمال تخفیف ۴۰۰ یورویی روی مدل‌های دارای پشت آمپرهای آنالوگ هستند.

نسل جدید ۳۰۸ بر پایه پلتفرم EMP۲ نسل سوم تولید شده و با قوای محرکه پلاگین هیبریدی نیز عرضه خواهد شد. قرار است نسخه تمامی الکتریکی این مدل نیز تولید شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها