کد خبر : 61422

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی خودروی شانگهای که «اتوشانگهای ۲۰۲۱» نامگذاری شده از اول اردیبهشت شروع می‌شود و تا ۸ روز ادامه دارد.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، تمرکز اتوشانگهای ۲۰۲۱ روی خودروهای برقی، خودران‌ها و خودروهای متصل [به شبکه‌های اینترنتی و به یکدیگر] connected cars خواهد بود. در این نمایشگاه انتظار می‌رود خودروسازان آخرین دستاوردهای خود در زمینه موارد نامبرده را به رخ بکشند. در این جا از بین خودروسازانی که در این رویداد شرکت کرده‌اند به‌طور خلاصه به چند مورد اشاره می‌شود:

نیو NIO معروف ترین خودروساز برقی چینی که تلاش می‌کند تسلای چینی باشد در این نمایشگاه از قوای محرکه جدید برقی رونمایی و داشبوردها و فضای داخلی خودروی ET۷ را به نمایش می‌گذارد.

سپنگ Xpeng خودروسازی برقی دیگر چینی که مهم‌ترین رقیب Nio در چین به حساب می‌آید به تازگی از سدان برقی P۵ خود رونمایی کرده است و می‌گوید آخرین مدل خود را در نمایشگاه بین‌المللی اتوشانگهای ۲۰۲۱ در معرض نمایش قرار خواهد داد.

تویوتا لکسوس جدید خود را که سدان ES است به نمایش درخواهد آورد. برند لاکچری تویوتا اخیرا خودروی مفهومی [در حد طراحی که به تولید انبوه نرسیده] LF-Z را معرفی کرده که در نمایشگاه اتوشانگهای ۲۰۲۱ در معرض دید همگان قرار می‌دهد.

جنرال موتورز قرار است کادیلاک LYRIQ خود را نمایش دهد که اولین بار در چین در معرض دید مردم قرار می‌گیرد.

هوندا موتورِ چین نمونه اولیه نخستین خودروهای تمام برقی هوندا را در چین به نمایش می‌گذارد در کنار آن هم یک مدل هیبریدی قابل شارژ با پریز برق را معرفی خواهد کرد.

نیسان چین برای این نمایشگاه کراس اور ایکس تریل تمام برقی را در نظر گرفته است و در کنار آن فناوری قوای محرکه تمام برقی e-Power را به نمایش در می‌آورد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها