کد خبر : 59517

میکرولینو، خودروساز کوچک سوئیسی از ماشینی الکتریکی رونمایی کرده که می‌گوید راه حل ایده‌آل برای سفرهای شهری است.

به گزارش خودروتک ، تحقیقات میکرولینو نشان داده که بیش از ۹۵ درصد استفاده از ماشین‌ با یک یا دو نفر سرنشین و در مسافتی کمتر از ۳۵ کیلومتر انجام می‌شود. به این ترتیب ماشین‌های معمولی برای اکثر سفرهای شهری زیادی بزرگ است.

اما میکرولینو به اندازه کافی برای سفرهای شهری جا و قدرت دارد. ماشین با الهام از خودرویی ایتالیایی به نام ایزتا (Isetta) طراحی شده که در دهه پنجاه میلادی ساخته می‌شد. میکرولینو تنها یک در دارد که از جلو باز می‌شود و برای دو نفر جا دارد.

3xbfg55bcmoccuqyx3o.jpg

حداکثر سرعت میکرولینو ۹۰ کیلومتر در ساعت است و می‌تواند با هر بار شارژ بسته به مدل‌های مختلف بین ۱۲۵ تا ۲۰۰ کیلومتر حرکت کند. اتاق ماشین بسیار ساده است. در کنار فرمان و نمایشگر سرعت و میزان شارژ باتری، یک میله قرار داده شده تا راننده تلفن همراه خود را قرار دهد و از تلفن به عنوان راه‌یاب ماهواره‌ای و سیستم صوتی استفاده کند.

پروژه ساخت این ماشین کوچک از سال ۲۰۱۵ آغاز شد. اولین مدل آزمایشی در سال ۲۰۱۸ رونمایی شد، اما مشکلات تولید و سرمایه‌گذاری ساخت ماشین را عقب انداخت. میکرولینو می‌گوید اکنون این مشکلات را پشت سر گذاشته و تولید از پاییز آینده و با قیمت پایه ۱۲ هزار یورو (حدود ۱۴ هزار دلار) آغاز می‌شود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها