کد خبر : 59377

اندازه‌گیری محبوبیت یک برند آسان نیست. راه‌های مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد یک برند از چشم مشتری افتاده است یا نه. کاهش حجم فروش می‌تواند معیار قرار گیرد، هر چند معیاری غیرمستقیم است.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپا نیوز ، یکی از راه‌های اندازه‌گیری محبوبیت برند مطالعه در بخش روندها trends در وب‌سایت گوگل است؛ در این بخش شما می‌توانید روند فروش برند فِراری را در یک دهه گذشته بررسی کنید. هر چند این معیار به تنهایی خیلی هم دقیق نیست. وب‌سایت Compare the Market وب‌سایتی برای مقایسه قیمت در بازار بریتانیا است، این وب‌سایت با استفاده از بخش روندهای گوگل، تغییرات در محبوبیت برندهای خودرویی را در ۱۰ سال گذشته بررسی کرده است.

بر اساس این مطالعه، ۵ برند خودرویی که در ۱۰ سال گذشته سقوط بزرگی داشته‌اند برندهای فیات، سیتروئن، وکسال، میتسوبیشی و فِراری بوده‌اند. ۴ مورد از این ۵ مورد شاید برای شما هم تعجبی نداشته باشد اما فِراری چرا؟

در طول یک دهه، این برند ایتالیایی ۳/ ۳۵ درصد افت فروش داشته است و این اصلا به دلایلی مثل نداشتن نوآوری، نداشتن محصول جدید و از این قبیل مسائل نبوده و می‌توان گفت که در این یک دهه، این خودروساز راحت و ساکت ننشسته و دست روی دست نگذاشته است. ممکن است بپرسید آیا به خاطر دوره گذار از خودروهای بنزینی به برقی این اتفاق برای فِراری افتاده است؟

جواب می‌تواند این باشد که با اطمینان نمی‌توان گفت. معلوم هم نیست که پوروسانگوئه Purosangue بتواند تغییری چشمگیر در وضعیت کنونی ایجاد کند، مخصوصا که نمی‌توان به این راحتی آن را شاسی بلند در نظر گرفت و حدس و گمان‌ها هم این است که تا سال ۲۰۲۳ وارد بازار نخواهد شد. از این محصول جدید فِراری عکس‌هایی منتشر شده که مخفیانه هنگام تست از آن برداشته شده است.

خود کمپانی فِراری هم که جزئیاتی از آن منتشر نمی‌کند. خیلی از عکس‌هایی که از این محصول جدید فِراری منتشر شده در اصطلاح رندرینگ است یعنی به کمک کامپیوتر و با حدس و گمان ایجاد شده و خیلی قابل اطمینان نیست.شاید این برند ایتالیایی هم باید هر چه زودتر وارد سگمنت خودروهای شاسی بلند شود چون بازار هنوز تشنه خودروهای اس یو وی است و شواهد هم همین را نشان می‌دهد.

شاهد واضح آن کاری است که لامبورگینی کرده و محصول اُروس Urus آن به پرفروش ترین مدل سبد محصولاتش تبدیل شده است. پورشه هم با ورود به سگمنت خودروهای «اس یو وی» نجات پیدا کرد. همه این شواهد نشان می‌دهد که راهبرد عرضه پوروسانگوئه می‌تواند موثر واقع شود. شاید بتوان گفت دیر جنبیدن و دیر وارد شدن به عرصه‌هایی نظیر خودروهای اس‌یو‌وی و برقی شدن خودروها در کاهش محبوبیت فِراری موثر بوده‌اند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها