کد خبر : 59139

شرکت چینی هواوی قصد دارد انواع خودروهای برقی را با نام تجاری خود تولید کند و حتی ممکن است برخی از مدل ها قبل از پایان سال جاری میلادی به بازار عرضه شوند.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، غول فناوری چین یعنی شرکت هواوی که از ممنوعیت های مختلف دولت آمریکا بسیار آسیب دیده است، در حال متنوع کردن سبد محصولات خود بوده به طوری که در ماه های اخیر تمرکز بیشتری روی محصولات و لوازم جانبی صوتی داشته است.

اکنون گزارش جدیدی ادعا می کند که هواوی در واقع قصد دارد انواع اتومبیل های برقی را با نام تجاری خود تولید کند و حتی ممکن است برخی از مدل ها قبل از پایان سال جاری به بازار عرضه شوند.

ظاهراً این شرکت در حال حاضر طراحی خودروهای الکتریکی را آغاز کرده است و در حال ارتباط با تامین کنندگان قطعات می باشد.

گفته می شود ریچارد یو، رییس گروه تجارت مصرف کنندگان هواوی که بسیار به رشد شگفت انگیز این شرکت در دنیای گوشی های هوشمند مؤثر بوده، تمرکز خود را معطوف به خودروهای برقی کرده است.

بر اساس این گزارش، شرکت هواوی سهم عمده بازار را هدف قرار داده است که نشان می دهد قیمت خودروهای برقی این شرکت مناسب خواهد بود.

گفته می شود هواوی در حال مذاکره با شرکت خودروسازی چانگان که یک نهاد دولتی در چین محسوب می شود و همچنین شرکت BAIC Group BluePark New Energy Technology و دیگر خودروسازان است تا از کارخانه های اتومبیل سازی آنان برای تولید خودروهای الکترونیکی استفاده کند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها