کد خبر : 58585

روندهایی درحال شکل‌گیری است که تغییرات بنیادی را در صنعت خودروی جهانی برجای می‌گذارند، حال به‌نظر می‌رسد که این تغییر بزرگ در راه است.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، همه‌گیری و شیوع جهانی کووید-۱۹ نقش حیاتی نیمه هادی‌ها و پردازشگرها در صنعت خودرو را آشکار کرد از حسگرها گرفته تا هوش مصنوعی. تعطیلی سراسری به خاطر شیوع ویروس این موضوع را به خوبی نشان داد که خاموش کردن کارخانه شاید کار آسانی به نظر برسد، اما دوباره روشن کردن آن به همین سادگی نیست.

 کسب و کارهای تولید تراشه و پردازشگر به هیچ عنوان با اصول تولید بهنگام جور در نمی‌آید. همه خودروسازان بزرگ جهانی [به استثنای تویوتا] از جنرال موتورز و فورد آمریکایی گرفته تا فولکس واگن آلمانی، با کمبود شدید تراشه مواجه شدند و حتی به سوددهی آنان به شدت لطمه وارد کرد که تا تابستان پیش‌رو ادامه خواهد داشت.

سیلی از تماس‌ها و نامه‌ها از سیاستمداران کشورهای غربی به سمت حاکمان تایوان جاری شد که ظرفیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها را در این زمینه افزایش دهد.

در چنین وضعیتی، شرکت‌هایی مثل فاکسکان می‌خواهند حکم اندروید را در دنیای خودروهای برقی داشته باشند و می‌خواهند حداقل ۱۰ درصد بازار را تا سال ۲۰۲۵ تصاحب کنند. تا به حال هم تامین‌کننده عمده برای تسلا و ب ام و بوده‌اند. پن می‌افزاید: برای کسانی که از تاریخ عبرت می‌گیرند، مثال‌هایی مثل نوکیا در عرصه تلفن‌های همراه و دی ای  سی DEC در عرصه ساخت کامپیوتر، کاملا آشنا است، تغییر بنیادی خیلی سریع‌تر از تصور همگانی درحال وقوع است. به بیان خیلی ساده‌تر،‌ برای کمپانی‌هایی مثل اپل و گوگل، ورود به عرصه خودروسازی بسیار آسان‌تر از ورود خودروسازان به عرصه تراشه‌سازی است. هیچ صنعتی از نیمه هادی‌ها در امان نیست.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها