کد خبر : 58048

یک شرکت استرالیایی از نخستین خودروی پرنده مخصوص مسابقات رونمایی کرده که از راه دور کنترل می شود و در سال جاری در مسابقات شرکت می کند.

به گزارش خودروتک به نقل از مهر، نخستین خودروی پرنده مسابقه‌ای با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت رونمایی شده و قرار است در یک رویداد جدید در سال جاری شرکت کند.

طبق بیانیه شرکت «آلادا آئروناتیکز» خودروی پرنده مذکور «ایر اسپیدر» (Airspeeder) به وسیله یک اپراتور از راه دور کنترل می‌شود و قادر است به طور عمودی از روی زمین بلند شود و فرود بیاید. قدرت موتور آن نیز ۹۶ کیلووات و وزن آن بدون خلبان ۱۰۰ کیلوگرم است.

در نخستین مجموعه مسابقات جهانی، این وسیله نقلیه از راه دور کنترل می‌شود که در حقیقت یک بستر آزمایشی برای مجموعه مسابقات سرنشین داری است که در ۲۰۲۲ میلادی برگزار خواهد شد.

نخستین خودروی پرنده مسابقه ای جهان رونمایی شد (+عکس)

 

شرکت سازنده خودروی پرنده مسابقه‌ای در جنوب استرالیا قرار دارد و بیش از ۳ سال صرف توسعه آن کرده است. قرار است در نخستین مرحله مسابقات که سال جاری برگزار می‌شود، ۱۰ خودروی پرنده یکسان شرکت کنند.

ایراسپیدر شامل فناوری‌های مختلفی است که تاکنون در هیچ یک از خودروهای برقی پرنده مشاهده نشده است. این فناوری‌ها عبارتند از لیدار، سیستم‌های رادار اجتناب از برخورد که یک میدان نیرومجازی دور وسیله نقلیه پرنده ایجاد می‌کند. علاوه بر آن چارچوب خودرو نیز از فیبرکربنی است که محکم، سخت و سبک است.

قبل از آغاز مسابقات بین المللی در سال جاری، خودروهای پرنده مذکور آزمایش می‌شوند.

 

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها